Temat: [Ka 1996-2008] centralny zamek, nie działa
View Single Post
Stary 05-02-2018, 20:18   #5
quatz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-01-2018
Model: Ka
Silnik: 1,3
Rocznik: 1998
Postów: 2
Domyślnie Zamek centralny nie działa

To mój pierwszy post na forum, więc na początku chciałbym się przywitać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Kupiłem niedawno Forda Ka z rocznika 98 i przy okazji "przygotowania" pojazdu zająłem się kontrolą czy wszystko w nim działa. Wymieniłem bezpiecznik grzania tylnej szyby i zaczął działać także centralny zamek. Chociaż działać to niezbyt dobre słowo. Po przeczytaniu wszystkich informacji o zamku centralnym w tym modelu i wykorzystaniu wszystkich wskazówek nie potrafię nadal sobie poradzić z problemem. Obecnie sytuacja wygląda następująco:
1. Gdy zamykamy drzwi kierowcy, odzywa się mechanizm po stronie kierowcy, po stronie pasażera milczy, drzwi kierowcy się zamykają
2. Gdy zamykamy drzwi pasażera mechanizm wykonuje pełny obrót i drzwi pozostają otwarte, mechanizm po stronie kierowcy milczy.
3. Gdy zamkniemy jednocześnie od środka dwoje drzwi mechanizmy zachowują się prawidłowo.
4. Gdy otworzymy drzwi, bez różnicy które, mechanizmy zachowują się prawidłowo.

Czy ktoś miał podobny problem z kaczką i znalazł rozwiązanie? Zdaję sobie sprawę że temat na forum był wielokrotnie poruszany, ale mimo wdrożenia rozwiązań sugerowanych w poprzednich tematach zamek nie działa. Bardzo prosiłbym o pomoc.
quatz jest offline   Odpowiedź z Cytatem