View Single Post
Stary 05-11-2018, 15:09   #5
YaseiKurai
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-04-2017
Model: Focus Hatchback
Silnik: 1.6 tdci 70kw
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Brak mocy, nierówna praca silnika

Przepraszam, że tak późno odpowiadam, lecz trochę zajęło mi podjęcie walki o to uparte foczysko. Udałam się do mechanika zajmującego się głównie Fordami. Już na samym wstępie naprawił system START-STOP (nie mam pojęcia jak to zrobił, mówił coś o jakimś teście lub resecie, system działa). Po sprawdzeniu go przez dwa dni, rzucił hasło - wtryski. Odszukałam więc wszystkie wyniki wtrysków od wcześniejszego specjalisty i jak się okazało wtryski nie były regenerowane (co stwierdził, usłyszawszy cenę od poprzednika) tylko przeczyszczane. Poprzednik diagnozował tylko jeden parametr, a mianowicie tylko przepływ - ciśnienie. Magik od Fordów wysłał moje wtryski do serwisu Bosha, gdzie podesłali wyniki. Tutaj już powiem szczerze, to mnie załamuje - uszkodzone dwie cewki i dwie końcówki. Oczywiście nie w tych samych częściach. Wszystkie cztery wtryski wymieniłam na regenerowane i otrzymałam na nie gwarancję. Po ich zamontowaniu i adaptacji, auto śmigało aż miło (to było jakiś tydzień temu). Po trzech dniach coś zaczęła ta foka znowu się delikatnie przycinać. Przyznam szczerze, że się tym jakoś nie przejęłam specjalnie, od razu zwaliłam to na moje przeczulenie czy może paranoję co do tego wozu. Jednak dzisiaj, nawet na rozgrzanym silniku zachowuje się jakby mu się znowu nie chciało. Dosłownie hamuje jadąc z górki. Pod koniec trasy, kiedy ruszałam ledwo był w stanie na 2 dosięgnąć 2 tys. obrotów.
W związku z tym, ciśnie mi się na usta jedno pytanie, a mianowicie, czy jest jakaś część która jest w stanie zapychać wtryski? Spróbuję się skonsultować z magikiem od Fordów w piątek, niestety potrzebuję tego wozu w tym tygodniu. Jak cokolwiek wykryję on lub ewentualnie ja i uda mi się wreszcie zmusić tego mojego uparciucha forda do współpracy, dam znać.

P.S. Jeśli chodzi o przepływkę, to z tego co pamiętam, to poprzedni mechanik to sprawdzał i czyścił.
P.S.2. Na razie mam od dłuższego czasu dostęp do kostki i programu Ford Scan, tylko nie wiem które elementy mogę jeszcze monitorować. Nawet temperaturę już sprawdzam, lecz nic się nie dzieje.
YaseiKurai jest offline   Odpowiedź z Cytatem