Temat: [Focus 1998-2004] zgasl i nie chce odpalic
View Single Post
Stary 19-08-2009, 08:48   #2
Paweł &
ford::average
 
Avatar Paweł &
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: LKR
Model: Focus C-MAX / Mondeo mk3
Silnik: 1.8 16V 125 KM / 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2003 / 2002
Postów: 73
Domyślnie Odp: zgasl i nie chce odpalic

Zależy co rozumiesz, że tylko "HEHŁA". Bo ja w piątek miałem taki przypadek-też sobie jeździłem postawiłem auto na parkingu podziemnym, przychodzę do niego a on-aby tylko ciut ruszył silnikiem i magiczne" tryyyyt,tryyyyt", wszystkie kontrolki się zapaliły i finito. Szybko problem zdiagnozowałem i okazało się, że akumulator w środeczku się rozerwał bo napięcie przy rozruchu 4,5V, no i 250zł na nowy akumulatorek i auto śmiga świetnie, lepiej jak przed wymianą. I dopatrzyłem się takiego szczegółu-wcześniej na starym aku jak auto odpalałem to w momencie odpalania jak rozrusznik kręcił silnikiem to zapalała mi się kontrolka od ABS-u teraz tego nie mam i silnik tak przyjemniej zaskakuje, bo wcześniej czynił to z takim warknięciem połączonym jakby z jakimś uderzeniem, a teraz aż miło. Nie wiem u Ciebie może być wiele innych spraw-ale mi zdarzyło się właśnie to jak zgasł i nie zapalił. Jak nie mryga bądź nie zapala się kontrolka świec żarowych która może oznaczać awarię czujnika położenia wałka rozrządu i auto nie czyta obrotów, bądź awarię pedału gazu, no i ponoć drastyka że to wtryski, ale daleki jestem od czarnowidztwa i nie będę siał Ci zamętu. Musisz doszukać sie więcej szczegółów, albo podpiąć kompa.
Paweł & jest offline   Odpowiedź z Cytatem