View Single Post
Stary 24-02-2008, 19:18   #6
czarny.piotr
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-02-2008
Skąd: Miechów
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie Re: Wymiana rozrządu w focus 1,8 TDCI

Drodzy forumowicze..... niekoniecznie należy wymieniać głowę. Wymieniłem sam pasek wraz z rolką napinającą. Na stronach allegro znalazłem książkę (zakupiłem ją) w której jest narysowany schemat rozrządu z tego modelu silnika. Widać wyraźnie, że pasek zębaty napędza jedynie wałek rozrządu w głowicy a napęd przenosi z pompy wtryskowej. Łańcuszek znajduje się głębiej i nie widać go po zdemontowaniu osłony rozrządu. Jest to o tyle zrozumiałe że jak pasek pracuje na sucho to łańcuch musi być smarowany olejem. Za pasek Continental oraz rolkę napinającą SKF dałem niecałe 200zł. Wymiana jest stosunkowo prosta. Zrobiłem zdjęcia przed zdjęciem paska. Pomiędzy znakami na kole wałka rozrządu i koła na pompie musi być równe 28 zębów. Uwaga !! Pompa się raczej nie obróci (jest trzymana przez łańcuch) ale wałek rozrządu i owszem może się skręcić w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Dobrze byłoby oznaczyć na tym właśnie kółku i na osłonie wewnątrznej rozrządu (blacha pod paskiem zębatym) jakieś punkty ustalające. Jeśli idzie o narzędzia...wystarczą klucze o rozmiarach 15, 10 i 13. Oczywiście wkrętak płaski/krzyżakowy i staranność działania. Pozdrowienia. :fcp1
czarny.piotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem