View Single Post
Stary 04-01-2009, 21:11   #6
PyreK
ford::beginner
 
Avatar PyreK
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-10-2008
Skąd: Oświęcim
Model: Ford Galaxy MK1
Silnik: 1,9 TDI AHU 90km+chip
Rocznik: 1998
Postów: 21
Domyślnie Re: WYMIANA TERMOSTATU - KROK PO KROKU

Witam
Robilem to rok temu wiec dokladnie.
popuscic pompe wspomaGANIA , zdiec pasek , ja ja odkrecilem a porem odkrtecilem lape do krorej byla przykrecona ta pompa. lapa o ile dobrze pamietam jest przykrecona 3 srubami. z razem sciagnac z lapa ,ale w tym gaszczu srubek sie poczatkowo nie zorientowalem. jak odkrecisz juz lape to pod nia jest dostep do termostatu o ile dobrze pamietam jest przykrecony dwoma srubkami. wykrec je i wyciagnij termostat. miej pod reka jakies naczynie bo chlupnie plyn chlodniczy okolo 5 lit. zaloz nowy termostat najlepiej niemiecki nowa uszczelke powinna byc w kaplecie. i poskladaj.
ps jak bedziesz odkrecal pompe to nie odkrecasj czasem przewodow od niej tylko samo mocowanie pompy wspomagania.
ps na pewno dasz rade tylko spokojnie i powoli .
jak bedziesz napelnial nowym plynem to zalej do zbiorniczka na maksa potem odpal samochod i dolewaj co by bylo spowrotem pod maksimum.
ja tak robilem i wszystko dziala moze nie do konca fachowo ale sam doszedlem do wszystkiegomoich obserwacji wynikalo za nie potrzebnie odkrecalem pompe od lapy bo mozna to bylo razem sciagnac z lapa ,ale w tym gaszczu srubek sie poczatkowo nie zorientowalem. jak odkrecisz juz lape to pod nia jest dostep do termostatu o ile dobrze pamietam jest przykrecony dwoma srubkami. wykrec je i wyciagnij termostat. miej pod reka jakies naczynie bo chlupnie plyn chlodniczy okolo 5 lit. zaloz nowy termostat najlepiej niemiecki nowa uszczelke powinna byc w kaplecie. i poskladaj.
ps jak bedziesz odkrecal pompe to nie odkrecasj czasem przewodow od niej tylko samo mocowanie pompy wspomagania.
ps na pewno dasz rade tylko spokojnie i powoli .
jak bedziesz napelnial nowym plynem to zalej do zbiorniczka na maksa potem odpal samochod i dolewaj co by bylo spowrotem pod maksimum.
ja tak robilem i wszystko dziala moze nie do konca fachowo ale sam doszedlem do wszystkiego
PyreK jest offline   Odpowiedź z Cytatem