View Single Post
Stary 21-10-2009, 19:51   #1
cherry24
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-02-2008
Skąd: STG
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 16V 90KM
Rocznik: 1994
Postów: 203
Domyślnie Po wymianie tarcz i klocków miekki pedał hamulca

Witam. Dzisiaj wymieniłem tarcze oraz klocki hamulcowe na nowe. Nie odkrecalem przewodow hydraulicznych tylko odkrecilem zaciski wyminilem klocki i tarcze oczywiscie przed zalozeniem nowych wszystko oczyscilem. Cofnolem tloczek tak aby nowe klocki i tarcza sie zmiescily, wczesniej odkrecilem nakretke zbiorniczka na plyn hamulcowy zeby przy cofaniu tloczka swobodnie plyn mogl sie podniesc. Tak tez sie stalo po wymianie prawej i lewej strony plyn w zbiorniku sie podniosł odpalilem auto nacisnolem hamulec a tu miekko nic zero oporudo podłogi. zakrecilem zbiorniczek na plyn. Wybralem sie na jazde probna. Przejechalem sie kilka kilometrow no i nic hamulca nie ma tzn jest ale strasznie slaby natomiast jak kilka razy podpompuje po pedal twardnieje a po chwili jest tak ja bylo.
Przyjechalem do domu sciagnolem nadmiar plynu ze zbiorniczna jekis 60 ml no i jakby troche stwardnial ale nadal to nie jest to.
Przymierzam sie do wymiany plynu hamulcowego bo jak go zobaczylem to na tylek usiadlem jest koloru oleju silnikowego no i nie wiem kiedy i czy wogole ktos go wymienial.
No i teraz pytanie.
1. Co moze byc przyczyna takiego miekkiego pedalu hamulca po wymianie klockow i tarcz
2. Ile wchodzi plynu hamulcowego do ukladu
3. Jak odpowietrzyc uklad hamulcowy Ford mondeo 1.6 benz. ABS
a) które kolo pierwsze
b) czy po przekatnej
Zauwazylem tez ze lewa tarcza bardzie sie grzeje niz lewa. Czy to mozliwe ze tloczek sie zablokowal i teraz nie hamuje?
Jak najlepiej wymienic plyn hamulcowy?
Myslalem o takiej wersji:
odssysam stary ze zbiorniczka czyszcze zbioniczek potem wlewam nowy plyn do zbiorniczka no i dalej tak samo jak przy odpowietrzaniu az przez odpowietrznik poleci nowy plyn.

Ostatnio edytowane przez cherry24 ; 21-10-2009 o 20:00 Powód: porawiony temat
cherry24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem