View Single Post
Stary 26-06-2010, 20:05   #6
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: co to jest jak to działa ?

Cytat:
Napisał gootek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jestem pewien ale domyślam się, że jest to dodatkowa nagrzewnica elektryczna wspomagająca nagrzewnicę wodną.
Chodzi o to abyś miał w zimie ciepłe powietrze zanim silnik zagrzeje Ci wodę w nagrzewnicy. W gruźliku (np. dtci) potrafi to trwać wieki, więc taka dodatkowa "farelka" ma sens.

To nie jest żadne ogrzewanie postojowe, jak np. Webasto. Myślę, że to się włącza automatycznie gdy odpalisz w zimie silnik i ustawisz nawiew ciepłego powietrza do kabiny. Nie ma żadnych dodatkowych włączników.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie to samo chciałem napisać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W niektórych samochodach nazywa się to dodatkowe dogrzewanie silnika. W maździe 6 spotkałem się z tym i to tak szumi jak nawiew.
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem