View Single Post
Stary 06-12-2006, 11:16   #1
Liseczek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-12-2006
Postów: 22
Domyślnie Diagnostyka samochodu, lampka check engine świeci, dlaczego?

Jestem nowy i na forum i jako użytkownik forda (MONDEO 1,8 benzyna z LPG). Ostatnio zapaliła mi się lampka check engine. Instrukcja mówi mocno niezrozumiale o co chodzi. I w związku z tym mam kilka pytań proszę o wyjaśnienie.
1) Lampka ma dwa tryby świecenia:miga i świeci ciagle, jakie są różnice? który tryb jest groźniejszy dla silnika?
2) U mnie świeci się ciągle, czy to znaczy że dany błąd występuje ciągle czy wystąpił jednorazowo?
3) Czy w przypadku wystapienia błędu jednorazowego lampka powinna zgasnąć po pewnym czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika?
4) Czy jeśli lampka świeci ciągle dowiem się jakoś jeśli wystąpi inny bład?
5) Jak zdiagnozować błąd? Doczytałem że mozna testować tablicę wskaźników (wciśnięty dzienny licznik i kluczyk w położenie II)i że tam w trybie testowym wyświetli mi błąd, ale nie wiem czy to test tylko wskaźników czy czegoś więcej a jeśli tak to czego? Zrobiłem ten test wyświetliło błąd DTC 9318, ale nie wiem cóż on znaczy, jakoś nie mogę znaleźć wyjaśnienia błędu o tym numerze
6) Co to za błąd 9318?
7) Co oznaczają inne parametry podawane w trakcie testu? Na forum znalazłem wyjaśnienie tylko części parametrów.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szukałem interfejsu do tego modelu i z tego co zrozumiałem wypowiedzi forumowiczów to interfejsem opartym na ELM323 zdiagnozuję tylko silnik. Czy przy podłączeniu do laptopa zdiagnozuję wszystko? Czy programy scantool`a lub wgsoftu umozliwią mi diagnozę wszystkich parametrów? Pytam bo są do kupienia na alegro interfejsy podłączane do laptopa i gość proponuje użyć w nich takiego właśnie oprogramowania?
9) Gość w serwisie powidział że typowym błędem występującym w Mondeo z lpg jest zbyt bogata lub uboga mieszanka i proponował jechać do czarodzieja od gazu. Czy rzeczywiście jest to typowa przypadłość fordów z gazem?

Pozdrawiam i proszę o pomoc i wyjaśnienie
Liseczek
Liseczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem