Temat: [Mondeo 2007-2014] Nieterminowa wymiana oleju
View Single Post
Stary 20-04-2011, 11:39   #14
piast9
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 19-04-2011
Skąd: Białystok
Model: Mondeo mk IV
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Nieterminowa wymiana oleju

Cytat:
Napisał keisim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciach..
AFAIK może zdarzyć się tak, że ilość paliwa, które dostało sie do oleju skompensuje ubytek oleju (spowodowany np. nieszczelnością)... i wtedy mamy poziom OK ale niską zawartość oleju w oleju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piast9, trochę dziwne, że między 40kkm a 74kkm nie było wymiany bo AFAIR przy 60kkm wypada duży przegląd... Pamiętaj o używaniu oleju dedykowanego do silników z DPF.
Jaki olej jest dedykowany do silników z DPF? Formula F 5W-30 jest za słaby? Co jest sprawdzane na przeglądzie po 60 kkm?
Będę jeździł głównie po mieście i pewnie często będzie przebiegał proces wypalania tego filtra - jak często wtedy wymieniać olej?
Jak rozpoznam, że auto jest w trackie regeneracji DPF? Autem na razie przejechałem 500 km i w trasie pali mi ok. 7litrów/100km (100-130 km/h) a w mieście w godzinach szczytu 9-9,5 l/100km - nie mam porównania, ale wydaje mi się, że dużo zwłaszcza, że w mieście na razie mocno się hamuję jak na moją ciężką nogę...

Ostatnio edytowane przez piast9 ; 20-04-2011 o 12:00
piast9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem