Temat: [Mondeo 2000-2007] Swap 1.8 na 2.0 polift ?
View Single Post
Stary 21-10-2011, 08:22   #3
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Swap 1.8 na 2.0 polift ?

Cytat:
Napisał kemot_81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Wiem że do wymiany jest komp z kluczykiem, ale nie wiem czy komputer musi być po lifcie aby pasował do silnika, czy może być przed liftowy, który wiem że zadziała z budą.
2. Silnik pracował w aucie z automatem - czy coś to zmienia?
3. Gdzieś wyczytałem, że sprzęgło po 2002 jest inne- jakie powinno być w moim przypadku?
4. Kolektor dolotowy również zmienił się przy lifcie, planuję zostaiwć stary - Czy będzie pasował do nowszego silnika?
5. Koszty planowane: silnik,komputer z imo, uszczelki pod kolektory, olej z filtrem, robocizna, przeprogramowanie gazu - Czy powinienem przygotować się na coś jeszcze?
6.Listwa wtryskowa ma przekrój prostokątny, a u mnie okrągły- czy są zamienne?
ad 1. powinno bez problemu smigac na twoim przedliftowym i nawet lepiej jesli go zostawisz.
ad 2. nic to nie zmienia
ad 3. jest inne sprzeglo to prawda, jesli przelozysz do "nowego" silnika cale kolo zamachowe wraz ze sprzeglem to bedzie na twoim starym sprzegle smigac.
ad 4. jesli chodzi o kolektor to zmienil sie ale zmiana nie byla wraz z liftem tylko pozniej. jesli masz nowszy kolektor w silniku dawcy to go zostaw - usuniety problem urywajacych sie klapek.
ad 5. jesli ssacego nie sciagniesz to pozostanie na obecnych uszczelkach. moim zdaniem jak masz go na wierzchu to wymien pompe wody.
ad 6. czy sa zamienne tego nie wiem ale po co bedziesz wkladac stara? tu bardziej maja znaczenie wtryskiwacze (ich srednica).
Cytat:
Napisał kemot_81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam jeszcze, ze 2.0 , który oglądałem ma czarną pokrywę zaworów z tworzywa, co mnie zdziwiło - czy to normalne w nowszych wersjach?
tak jest to normalne - juz w 2002 roku pojawily sie czarne pokrywy w tych silnikach (w 1.8 rowniez).
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem