Temat: [Mondeo 2007-2014] Jak wyłączyć airbag pasażera
View Single Post
Stary 25-01-2010, 20:07   #19
lisec
ford::average
 
Avatar lisec
 
Imię: Gregor
Zarejestrowany: 12-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: MK 5 Mondeo Titanium
Silnik: 2.0TDCi Powershift
Rocznik: 2016
Postów: 105
Talking Odp: Air bag pasażera ON/OFF

Cytat:
Napisał Schem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A przypomnienie o niezapiętych pasach pasażera jest? Bo nie wiem jak w mk4.
Jeśli jest, to powinno działać tylko wtedy, jak ktoś siedzi w fotelu, co jest logiczne.
Jak nikogo w fotelu nie ma, to przypomnienie nie działa i wtedy również nie odpala poduchy - tak jest we wszystkich znanych mi autach.

Czyli jakiś czujnik mierzy nacisk na siedzisko i decyduje, czy odpalić, czy nie.

Tylko pytanie podstawowe... jaki nacisk jest naciskiem granicznym?
I kto na to pytanie umie odpowiedzieć ze 100% pewnością i na piśmie?

Trzeba by położyć na fotelu odważnik o masie dziecko+fotelik i nie zapiąć pasów, to okazało by się, czy czujnik każe zapiąć pasy, czy nie zauważy nacisku.
Jeśli nie zabrzęczy, to na 99% poduchy nie odpali.

Ale zawsze pozostaje ten 1%, który w przypadku dziecka nie jest wart ryzyka...
Cytat:
Napisał Leonzaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
potwierdzam to powinno być w standardzie montowane ... ale na to chyba tylko francuzi wpadli

a powiedzcie mi bo słyszałem że jest taka opcja że auto "czuje" że na tym siedzeniu nikt nie siedzi i nie aktywuje poduszki, moze coś takiego jest u nas zamontowane ... tylko skąd wiedzieć czy auto dobrze odczytało że ktoś akurat siedzi a nie fotelik
Cytat:
Napisał Leonzaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czujnik/przypominacz jest ale właśnie jak jest z tą wagą krytyczną ...

a test to chyba by trzeba było chyba walnąć w coś (tak dla testu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i zobaczyć czy sie odpali
Cytat:
Napisał Schem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Popatrz na zdjęcia rozbitych samochodów na aukcjach w USA, czy nawet na jakimś allegro.
Od razu wiadomo, czy kierownik jechał sam, czy z pasażerem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo przy pustym fotelu na 100% nie odpala.

A pytanie, jak traktuje dzieciaka w foteliku. A testera z waleniem dzieciakiem "w coś", to raczej nie znajdziemy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał jacec609 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
walnalem delikatnie w przeszkode, jechalem sam, odpalila poduszka kolanowa, moj napinacz i napinacz pasazera mimo ze byl niezapiety i nikogo nie bylo.

Wiec wydaje mi sie ze poduszka i napinacz mio zapiecia niezapiecia, obecnosci czy braku obecnosci odpali zawsze
Witam
Przetestowane w październiku
Sam pędziłem przez Częstochowę pewien kapelusznik zajechał mi drogę było średnie bum od prawego przodu i lewa strona od barierki uderzenie ca. 60km/h
Morał taki czołowe wystrzeliły wszystkie mimo że jechałem sam
Napinacze oba boczne nie aktywowały się.
Tak więc z tą pewnością na 100% nie strzelenia bym nie ryzykował
To pewnie sztuczka dla księgowych i ubezpieczycieli żeby więcej w kosztach wychodziło naprawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast pewnego razu jechałem ze sklepu obok mnie siedział wdzięcznie arbuz a komputer natarczywym dźwiękiem usilnie chciał go zmusić do zapięcia pasów
lisec jest offline   Odpowiedź z Cytatem