View Single Post
Stary 25-11-2009, 16:39   #19
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Facelifting mechaniczny tdci 200 tys. km

Pojechałem jeszcze raz do warsztatu, bo jednak jazda z tak ustawionym pedałem gazu, jaki jest w nowo wgranym sofcie - to całkowita porażka :606: . Start spod świateł to głębokie depnięcie i długie czekanie na reakcję silnika - a tym czasem inni już dawno odjechali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Jedyny pozytyw to jazda w korku - leniwe reakcje silnika uwalniają układ napędowy od szarpania i częstej konieczności jazdy na półsprzęgle.
Okazało się, że soft nie stanowi całości, ale podzielony jest jakby na tematyczne działy, ja miałem wgrany m.in. "stabilizację wolnych obrotów" - no faktycznie, wolne obroty miałem BARDZO STABILNE.
Kilkakrotne próby wgrania starej wersji nie przynosiły efektu, ponieważ nie miałem już czasu pojechałem do domu - wtryski znowu dzwoniły jak oszalałe, miały się samoadaptować. Trochę byłem podłamany taka jazdą.
No i jak w miarę przejechanych kilometrów wtryski uspokajały się, tak i pedał hamulca powoli wracał do charakterystyki pracy sprzed pierwszej zmiany softu. Teraz jest ok.

Teraz już mogę na światłach pokazać Folkswagonom i Sprinterom, kto tu rządzi... :fcp27:fcp27:fcp27
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem