Temat: [Focus 1998-2004] Ogrzewanie a raczej brak...
View Single Post
Stary 12-05-2012, 17:32   #1
airqbeck
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-10-2010
Skąd: Zam, NS, Krk
Model: FOCUS MKI LIFT
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Niesprawne ogrzewanie, słaby nadmuch

Witam.
Auto kupione od 2 właściciela. Problem z ogrzewaniem (słabe). Porównywałem moc nadmuchu z innym focusem i w moim jego moc jest orientacyjnie o 1/3 mniejsza. Podejrzewam, że problem ogrzewania tkwi w uszkodzonym wentylatorze i być może nagrzewnicy albo świecach układu ogrzewania. Chciałem coś z tym zrobić, ale po wyjęciu schowka okazało się, że:
1. wisi tu jakiś kabelek z zieloną wtyczką, w którą włożony jest rezystor i zaklejony taśmą
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.;
2. z tego co znalazłem w sieci, to w tym miejscu gdzie powinna być biała kostka, u mnie jej nie ma
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.;
3. obudowa wentylatora była klejona (spawana), co widać po trosze na jednym ze zdjęć.
Rozumiem, że ta moja zielona kostka, to jest coś podobnego do tej białej (wiem, że to śmiesznie brzmi), tylko inny model? Pytanie, co powinno być zamiast tego wpiętego rezystorka?
FFI 1,8TDCI, 2004 lift, 100KM, CLIMATRONIC
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (60.6 KB, 44 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (62.9 KB, 37 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 8.jpg (39.5 KB, 48 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez airqbeck ; 12-05-2012 o 17:35
airqbeck jest offline   Odpowiedź z Cytatem