View Single Post
Stary 16-03-2013, 12:34   #15
awrukaj1
ford::amateur
 
Imię: Józef
Zarejestrowany: 14-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: ford focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi awaria wtrysków, wartości odchyleń

1.8 TDCi awaria wtrysków, wartości odchyleń
Witam, diagnoza w Fordzie wykazała awarię wtrysków w Focusie MK1 2004 1.8 TDCi 115km. Otrzymałem wydruk. Nowe wtryski to koszt ok. 1400zl/szt. Mieszkam w Zielonej Górze, gdzie znalazłem tylko jeden warsztat, który regeneruje wtryski. Koszt regeneracji jednego to 750zl/szt. Dodatkowo warsztat stwierdził, że konieczna będzie wymiana baku(?) oraz regeneracja pompy wtryskowej. Wszystko to robi jakiś kosmiczny koszt. Samochód przejechał ok. 240.000km - poza problemów z porannym odpalaniem wszystko jest ok. Myślałem, że to problem ze świecami - okazało się, że świece ok - ale wtryski do wymiany/regeneracji. Czy ktoś z Was jest w stanie wyczytać coś z danych, które otrzymałem, ewentualnie zna jakiś warty polecenia serwis, który regeneruje wtryski w okolicach Zielonej Góry. Pozdrawiam.

Witaj kolego -jeśli chodzi o wymianę wtrysków to ja bym się na razie wstrzymał,ponieważ nie wiemy jak leją,jakie jest ciśnienie w listwie przy rozruchu,jeśli chodzi o czyszczenie układu paliwowego to należy zdemontować zbiornik paliwa i go umyć a przewody które idą do filtra paliwa przedmuchać sprężonym powietrzem ,pozostałe które są podłączone do pompy paliwa -wymienić ,filtr paliwa wymienić-pod warunkiem że we filtrze były opiłki ,jeśli nie to nie musisz czyścić układu paliwowego.Sprawdź czujnik położenia wału korbowego czy jest czysty lub nie uszkodzony,zmień jego położenie.Pozdrawiam
awrukaj1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem