View Single Post
Stary 12-12-2010, 15:32   #1
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Question skrzynia CVT - opinie i uwagi z uzytkowania

witam wszystkich -jestem posiadaczem m.in focusa c-maxa z automatem cvt.
przy okazji jakichkolowiek pytań o np.olej, zachowanie auta ,spalanie osiągi itd.wg.moich obserwacji nagminnie daje sie zauwazyć niemal same negatywne opinie o tej skrzyni...zastanawia mnie co jest tego powodem?
czy ta skrzynia na prawdę jest tak awaryjna sama w sobie?jakis mega błąd konstruktorów z forda-jesli to w ogole jest konstrukcja forda? czy moze wpływ na to przeszłość auta, której uzytkownicy nie znaja, lub może jest ona odmienna od tego co opowiada i o czym zapewnia poprzedni właściciel-sprzedwaca?np auto było po wypadku i jakis mechanik zle poskładał auto i stad problemy, bub ktos grzebał w elektronice i przy okazji namieszał cos w sterownikach skrzyni?
bo jak uzytkując auto z takim automatem, mozna ta skrzynię "popsuć"? co, jaka jazda , w jakim stylu wypływa negatywnie na ta skrzynię?

bo tak zastanawiam się ze jesli by jeździć "normalnie" bez szaleństw zrywów -po mieście ok 50-90 km jak warunki drogowe pozwalają, w trasie ok 130-140tys,wymieniać olej na czas(co 100tys z tego co wiem),to co mozna w niej popsuć i jak ją wykończyć?

przeciez tego typu skrzynie-zbudowane w takiej technice-bezstopniowe-wkładane są aktualnie do większości nowych aut i nikt nie narzeka?czy dobrze myslę?

do tego w Stanach juz dawno odkryto wyższość automatu nad manualem ,jego trwałość i w ogolnym rozrachunku nizsze koszty eksploatacji-u nas nadal jest strach i wielka obawa uzytkowania aut -uzywanych-z automatem ,a z takim "skomplikowanym" i naszpikowanym elektronika jak cvt to juz w ogole.
skąd to sie bierze? fakt czy mit?

dlatego,w tym miejscu prosze Was o opinie z uzytkowania cvt, odnotowane usterki(i koszty ewentualnych napraw jakie ponieśliscie) z doprecyzowaniem przebiegu i "stylu" uzytkowania przez Was tego auta( wraz- jesli to mozliwe z historia-wiek poprzedniego włąścicele i w jakim charakterze auto było uzytkowane, czy było regularnie serwisowane, czy przezyło jakis wypadek?)
z góry serdecznie dizękuje za wasze opinie i uwagi-licze na szczerość, bo po tym co tu miedzy wierszami wyczytuję a"propos tego co sie z tymi automatami "ponoć"dzieje to nic, tylko poki działa _sprzedawac to auto!!!
dodam tylko ze mój wybór c-maxa z automatem był swiadomy-potrzebowalismy cos w dieselku vanowatego z automatem(zastanawiałem się jeszcze nad mercedesem vaneo, mazdą premacy-ale tego nie ma w dieslu z automatem i ewent 307SW z autoamtem-ale etz było malo dostępnych..-wiec wybór padł na maxsia).

pozdrawiam serdecznie

p.s. tylko serecznie prosił bym o opinie uzytkowników auta z ta skrzynia ,którzy mieli-mają takie auto i doświadczyli użytkowania jego,a nie tych którzy słyszeli od znajomego czy znajomej ze awaryjne ze sie psuja itd-bo...sam mam takiego kolegę, który jak tylko słyszy FORD to juz samo złe o nim mówi a jak jeszcze ford + automat to niby podówjna bomba...wg niego nie ma jak VW do tego z-...ponoć niezniszczalnym DSG...

dziękuję Wam bardzo
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi

Ostatnio edytowane przez SRS ; 10-10-2021 o 13:34
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem