View Single Post
Stary 01-02-2011, 14:29   #7
tediksoniks
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-02-2011
Skąd: Żagań
Model: focus c-max
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: skrzynia CVT w Maxiu-opinie i uwagi z uzytkowania

witam , jestem użytkownikiem C-Maxa z automatyczna skrzynią od 2 lat,jak do tej pory nie ma z nią żadnych problemów biegi zmienia płynnie bez jakichkolwiek szarpnięć czy zgrzytow. Auto zakupilem od Niemca pracownika salonu Forda i jak w większości takich zakupów otrzymałem kartkę (oprócz całej dokumentacji) z dokładnym opisem co należy wymienic i przy jakim przebiegu.Jakież bylo zdziwienie pracownika serwisu Forda w Lubiniu, kiedy przyjechałem na wymianę oleju w skrzyni biegów, kolo starał mi się wciskać kit ,że w tej skrzyni nie wymienia się oleju. Po sprawdzeniu numerów nadwozia wybiło mu, ze i owszem przy 120 tyś trzeba to zrobić. Oczywiście w salonie nie mieli oleju chcieli mi go sprowadzić z Niemiec doliczając koszty transportu,w końcu sam kupiłem olej w Niemczech, przywiozłem, wymienili i odpukać autko hula.Maxio ma teraz najechane 210 tys. powoli zbliżamy się do wymiany rozrządu.A z takich usterek, które wystapiły to wymiana uszczelki pod wtryskiwaczem,żaróweczki halogenowej,łącznik elastyczny rury wydechowej. Jedyna usterka która mnie martwi to nawigacja. I tutaj mam pytanie może ktoś spotkał się z takim problemem.Otóz mam dużą dotykową nawigację od jakiegoś czasu nie wskazuje dokładnej pozycji a co za tym idzie nie można jej użytkować, pokazuje jakiś punkt w Szwajcarii i nic nie mogę ustawić.
tediksoniks jest offline   Odpowiedź z Cytatem