View Single Post
Stary 19-11-2011, 13:28   #13
adam 293
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: śląsk
Model: Focus
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1.8 tdci ciezko odpala, przerywa

Witam serdecznie chciałbym się podzielić moimi uwagami na temat ciężkiego odpalania focusa 1.8 tdci na moim przykładzie może komuś to coś pomoże .Mój focus już rok wcześniej miał problemy z odpaleniem jak temperatura spadła w okolice zera zapalał za drugim lub trzecim razem i za każdym razem długo musiałem czekać aż świece się porządnie nagrzeją .Wymieniłem świece, filtry, czujniki temperatury i co i nic bez zmian i tak przemęczyłem zimę później zrobiło się ciepło i problem zniknął .No i znów idzie zima i znów problem wrócił ale już przy temperaturze 6 stopni i dodatkowo jak silnik jest nagrzany to przy rozruchu słychać dziwne stuki jakby koło dwumasowe .Już mi ręce odadały już chciałem kupować silnik z anglika ale mówię sobie spróbuję wymienić akumlator na nowy i.......... rewelacja autko pali jak nowe nawet bez podgrzewania ,dwa obroty i chodzi równiutko nawet przy minus 4 i na gorącym znikły dziwne stuki teraz jestem zadowojony z mojej foczkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam że stary aku wydawało się ,że kręcił dobrze ale teraz widzę ,że to tylko przyzwyczajenie ,bo teraz kręci o wiele szybciej

U mnie pomogło może komuś też pomoże Pozdrawiam
adam 293 jest offline   Odpowiedź z Cytatem