View Single Post
Stary 29-08-2011, 20:14   #1
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Dziwne drgania kierownicy podczas hamowania

Witam,

Szukałem, szukałem i nie znalazłem. Mam taki problem, że przy delikatnym dohamowywaniu, kierownica wykonuje dość żwawe ruchy w granicach 1-3cm po obwodzie w lewo i w prawo. Nie czuję praktycznie nic podczas normalnej jazdy, tylko przy hamowaniu. Mocniejsze wciśnięcie pedału hamulca o dziwo powoduje zmniejszenie drgań.
Na początku wydawało mi się, że występują tylko przy około 50-70km/h, ale obserwowałem też przy prędkościach powyżej 100km/h.
Mój mechanik jak i dwóch innych diagnostów twierdzi, że z przodu wszystko wygląda OK (w zawieszeniu). Mam do wymiany poduszkę silnika prawą, ale to raczej nie powinna być przyczyna bo i dlaczego. Nie przypominam sobie przejażdżek po kałużach, ani mycia samochodu z rozgrzanymi tarczami.

Łożyska amortyzatorów i amortyzatory z przodu mają jakieś 15-20tys.km najechane dopiero - raczej powinny być sprawne. Stabilizatory wyglądają w porządku, drążki kierownicze raczej nie mają luzu.
Co to może być?
Dziwna rzecz, bo po odpuszczeniu hamulca i ponownym wciśnięciu z podobną siłą zazwyczaj efekt nie występuje.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem