View Single Post
Stary 16-01-2012, 22:30   #1
Czajek79
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-12-2010
Skąd: Bytom
Model: galaxy
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie 1,9tdi tiptronic-traci moc-po kolejnym opaleniu na jakis czas jest dobrze

Witam, Potrzebuje porady kogos kto moze mi cos w tym temacie doradzic. Czytalem duzo podobnych postow, ale nie trafilem na taki przypadek jaki wystepuje u mnie. Posiadam galaxy 2001r. 1,9 tdi 116PS SKRZYNIA TIPTRONIC. Jadac samochodem czy na zimnym silniku czy tez na cieplym dosyc czesto zdaza sie ze samochod traci moc, przy skrzyni automatycznej jest to bardzo odczuwalne biegi zaczyna zmieniac przy wysokich obrotach, do tego sa straszne szarpniecia.Jadac powiedzmy 130 km/h , momentalnie spada predkosc do ok 100km/h i wiecej nie idzie. Dopiero po kolejnym odpaleniu jest dobrze, ale tylko przez jakis czas bo sytuacja sie powtarza. Bylem u roznych mechanikow.Podlanczali go pod vaga, jest blad-niby blad 2-go pompowtryskiwacza. Ale tu sa bardzo podzielone opinie mechanikow. Jedni mowia wymienic pompowtryskiwacz, inni mowia ze to nie bedzie ta przyczyna. Samochod ogolnie odpala bez zadnego problemu, czy lato czy tez zima, nigdy nie mialem i nie mam problemow przy niskich temperaturach z odpalaniem. Nigdy nawet nie puscil dymka-silnik pracuje naprawde super. Przeplywka jest dobra, skrzynia biegow rowniez bo juz tez zastanawialem sie czy to nie skrzynia. Blad uda sie skasowac ale zaraz po utracie mocy znowu sie powtarza. Czy ktos z Was mial juz moze do czynienia z takim problemem?? Ma ktos jakis pomysl ? aaaaa, no i turbinka tez byla sprawdzana i jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Czajek79 ; 16-01-2012 o 22:34
Czajek79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem