View Single Post
Stary 18-08-2006, 16:48   #1
Tygrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-04-2006
Skąd: Dolny Śląsk
Postów: 50
Domyślnie HOMOLOGACJA CIĘŻAROWA - CO ZROBIĆ Z KRATKĄ

Witam serdecznie.
Mam dylemat kupiłem drugie auto mini vana z homologacją ciężarową - nie prowadzę firmy ani kratka w aucie mi nie przeszkadza. Właśnie jestem przed przerejestrowaniem auta i nie wiem co zrobić czy zmienić mu homologację na osobowe czy nie ? Obecnie auto ma kratkę i jest zarejestriowane na 5 miejsc siedzących więc jakby problemu nie było ale czy ta homologacja dla mnie nie przyniesie nieprzyjemnych niespodziankek ?? zdążyłem wyczytać na innych forach że na granicy mogą ustawić mnie na pas dla cieżarówek ale czy tylko takie niespodzianki mnie czakają ? Czytałem też że był kiedyś jakiś problem z parkowaniem np na chodniu ale ponoć zmienili to i dotyczy to tylko aut o masie przekraczającej 3,5 tony ale czy to wszytsko co nieprzyjemnego mogłoby mnie spotkać z tą kratką? Zrobiłem rozeznanie i musiłabym dostarczyć odpis homologacji cieżarowej i tu mały problem bo jak kupiłem w komisie to jej nie dostałem ale ponoć można dostać duplikat u dilera następnie ściągnąć kratke - sam tak powiedział facet z kontroli pojazdów -( chyba dlatego że auto seryjnie było osobowe i jest zarejestrowane na 5 osób )i potem powinienem pojechać na stacje diagnostyczną - tam sprawdzą auto i wydadzą zaświadzenie i z tym zaświadczeniem do wydziału komunikacji Koszty: 182 pln na stacji i jakies 59pln w urzędzie no i jak stary właściciel nie znajdzie homologacji to duplikat kosztuje coś ok 100 pln w sumie 341 pln więc może jeździć z tą kratką ????!!!!

Bardzo proszę Was o rade
__________________
Tygrys

Ford Fiesta GHIA
Zetec 1,25 16V
2000r
Tygrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem