View Single Post
Stary 09-12-2023, 01:17   #11
silo1992
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 16-08-2016
Skąd: Lubartów
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 TDCi 115
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Tempomat nie działa na 3 i 6, Skrzynia po wymianie

Witam serdecznie!

Trafił w moje ręce niedawno Focus mk3 z 2013r 1.6 TDCI 115KM z 6 biegową manualną skrzynią biegów (wg. partslinka skrzynia B6) - numery na korpusie AV6R-7F096-GG Getrag N5LUA-GB ale jak się doczytałem to muszę znaleźć naklejkę na skrzyni i z niej wydobyć numery.
Sprawdzony z Francji i tam ponoć była wymieniana skrzynia biegów na drugą używaną (jest jakaś na to faktura) nie wiem jakie oznaczenia były wcześniej (może ktoś wie co dokładnie siedziało w oryginale?)
i wypatrzyłem kilka dziwnych rzeczy z którymi nie potrafię sobie poradzić, a mianowicie:

1. Nie działa tempomat na 3 i 6 biegu, da się go włączyć lecz nie reaguje, pozostałe biegi śmigają z tempomatem.
2. Brak czujnika biegu neutralnego, została tylko śruba i milimetr plastiku po nim = błędy w PCM
3. Podczas przyśpieszania na 3 i 6 biegu czuć brak mocy, na wszystkich pozostałych biegach silnik jest w miarę dynamiczny i z dołu wkręca się dosyć żwawo, na 3 biegu przyśpieszając z 1200rpm nie czuć tego wstawania turbiny tylko przyśpieszenie jest takie liniowe w przeciwieństwie do innych biegów. Na 6 biegu jadąc 100 czy 120 czy 150 klepiąc pedał w podłogę nie czuć przyśpieszania, samochód nabiera prędkości ale bardzo ociężale..
4. Nie działa start/stop (ale to dobrze) jak się domyślam z racji braku czujnika neutralnego
5. Wskazania zmiany biegów na IPC - jadąc na 2 pokazuje zmianę na 3, jadąc na 3 nie pokazuje zmiany na 4, jadąc na 4 pokazuje zmianę na 6, jadąc na 5 nic nie pokazuje - mam nadzieję że nie pokręciłem wskazań

Teraz moje pytanie czy nie działanie tempomatu, słabsza moc na w/w biegach i wyświetlanie zmiany biegów jest kwestią programową czy sprzętową? Wystarczy wgranie odpowiedniego softu do PCM'a/konfiguracja PCMa lub innych modułów żeby dokładnie wiedziały z jaką skrzynią mają do czynienia czy problem leży w złym doborze skrzyni do tego silnika? Proszę o podpowiedzi jak to ogarnąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

WF0KXXGCBK DC59791

Dzięki i pozdrawiam!
silo1992 jest offline   Odpowiedź z Cytatem