View Single Post
Stary 19-07-2007, 07:53   #8
Gimnastikball
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-11-2006
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8pb
Rocznik: 2002
Postów: 332
Domyślnie

Mam 2,5V6 110 000 km w budzie kombi, rocznik 2003. Chodzi na benzynie i gazu nie zbaczy.
Zrobiłem nim dopiero 10 000, wcześniej miał go mój szef. Mechanicznie z autem 0 problemów, jedynie to drzwi zdrapki wymienione na gwarancji. Ostatnio zauważyłem zdzieranie opon przód, pomyślałem, że to zawiecha, oddałem auto na możliwe pomiary, geometryczne, konty, zbierznośc, amory.
Wszystkie pomiary wykazały fabryczny stan zawieszenia, a o amorach nie mam nawet co myślec.
Okazało sie, że najprawdobodobniej barki opon maja wadę Michelin Pilot Exalto - czy jakoś tak. Oddałem do reklamacji i czekam.

Jako, że skrzynia automat na początku palił mi po mieście 14,5, teraz zszedłem do 11,6. Trasa po banie 9,6 -10 L / trasa krajowa 10,5-11,0L

Ja akurat polecam mondka a rdza ... moze byc wszędzie.


Osobiscie odbierałem z salonu FFII 1,8tdci w 2006, zrobiłem 60 000 km i tyle co on miał usterek to ja dziękuję, to wole te zardzewiałe drzwi.
W skróce padła klima(kompresor), nagrzewnica przecieki, przecieki przez tył (naprawa budy nadwozia) skrzypiace i pękajace sprężyny sprzęgła ie liczę nawet, dyskoteka na zegarach i tak dalej, acha przy wyprzedzaniu odcieło mi moc i... całe szczęście, ze na gierkówce, bo normalnie był by dzwon.
Gimnastikball jest offline   Odpowiedź z Cytatem