View Single Post
Stary 16-04-2006, 22:14   #4
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie

to ma mało spulnego z typem instalacji przy butli masz 2 zaworki jeden wlotowy który prowadzi gaz od pistoletu oraz drugi który podaje gaz na instalacjie i czesto się zdaża ,że gazownicy zapomną odkęcić albo niecałkiem odkęcą ten pierwszy i wtedy gsaz albo wolno idzie albo wcale a co do rezerwy to gaz jest sprężony i niezawsze czujnik pokazuje faktyczną ilosć paliwa nie jest to tak dokładne jak w przypadku PB niewiem jaką masz butle ale na chyba wiekszości sam ustawiasz kiedy się pali rezerwa krecąc szkiełkiem na zegaże na butli tam jest magnez i on "steróje" kontrolkami . inaczej będzie się zachowywał w zimie kiedy jest bardziej LPG sprężony a inaczej w lecie kiedy jest rozprężony. jak się nie che takować t ona 95% wina tego zaworku. moze cos prezeszkadzało i się odetkało albo oni mieli cos z pistoletem zwalone i odbijał bo nie ma możliwośći aby gaz nie doszedł odo butli jeśli jest w niej miejsce czyli poniżej 80% zapełnienia bo jak napewno wiesz butle możn azapełnić do ok. 80% powyżej zawór wybija a na tym fragmęcie instalacjia sie składa z zaworku do którego podpinasz pistolet rurki miedzianej idącej do butli na której jest petla coby wzimie jak metal się skurczy rurka nie szczeliła owa rurka wchodzi do zaworu bezpieczeństwa który opisałem wyżej i on jest już w butli. podrodze nic nie ma innego co by ci gazu niechialo wpóścić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[ Dodano: 2006-04-16, 23:19 ]
a jeśli pytasz o BRC to ja mam o tym producencie jak najlepsze zdanie w tym autku jeszcze niemam gazu ale musze założyć bo robe 3000km miesiecznie chciałem sekwencjie ale chyba skonczy sie z oczywistych powodów na II generacji

Pilnuj świec i przerwy na nich to bedzie wszystko ok
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem