Temat: [C-MAX 2007-2010] 1,8 TDCi Duratorq gaśnie.
View Single Post
Stary 15-12-2012, 22:43   #4
dioda74
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-05-2011
Skąd: Lublin
Model: Ford C-Max
Silnik: 1,8 diesel Durateq
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1,8 TDCi Duratorq gaśnie.

Cytat:
Napisał 100P Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skoro dzieje się losowo to prawdopodobnie coś Ci sie zawiesza. jedyne co mi przychodzi mi na myśl to coś z klapą gaszącą silnik. czyżby siłownik bredził? jest to tylko taka moja mała sugestia niekoniecznie trafna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kiedyś kolega w focusie tdci też miał problem z gasnącym samochodem ale to przy określonej ilości paliwa w zbiorniku. Pamiętam tylko tyle, że winowajcą było coś w zbiorniku paliwa. zacinało się i samochód gasł. Serwis też nie potrafił mu zdiagnozować usterki.
Nie wiązałem faktu gaśnięcia samochodu z ilością paliwa, gdyż zawsze ON w zbiorniku paliwa było pod dostatkiem. Jednakże dopiero teraz zwróciłem na to uwagę i wydaje mi się, że usterka pojawiała się gdy paliwa w zbiorniku było pomiędzy 1/4 a 1/2 pojemności. Spróbuję teraz pojeździć i nie dopuścić do zużycia paliwa poniżej 3/4 zbiornika, zobaczę czy auto przygaśnie.
dioda74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem