View Single Post
Stary 01-07-2012, 16:19   #5
whysy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-05-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MkII Ghia (HB)
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Usterka układ. silnika - nie odpala na ciepłym

Mały update:
Foka została w ABSCAR na 2 dni - od razu ostrzegli mnie, że z uwagi na 'sporadyczne/nieregularne' występowanie problemu poszukiwania przyczyny będą żmudne, zwłaszcza że błędów na kompie jest cała litania i nie wiadomo od czego zacząć naprawę. No to się uzbroiłem w cierpliwość, żeby nie robić wszystkiego na raz.
Akurat ten niecały tydzień temu nie było zbyt gorąco i dzień później zadzwonili do mnie z informacją, że naprawione - nie ma usterki. Podobno uszkodzony był jakiś układzik elektroniczny przy bezpiecznikach (whatever). Niestety po powrocie do domu okazało się że to jednak nie to... 250 zł w plecy.
W ten weekend temperatura na zewnątrz mocno podskoczyła i po obojętnie jak długich podróżach zdarzało mi się czekać nawet 3h z otwartą maską w cieniu i wręcz tankować przy zapalonym silniku.
Dzisiaj jednak o 15:00 (33 stopnie na zewn., maska w cieniu) przeszedł już samego siebie - nie odpalił po nocy! Czekam właśnie aż temperatura spadnie trochę i zobaczymy czy mam do czynienia z kaplicą czy jeszcze nie.
Wygląda na to że blokuje mu rozruch coś, co nie lubi być podgrzane do temp. powyżej lub 30 stopni - jakaś elektronika (związana z rozruchem czy zapłonem) na bank, bo jak już wspominałem, jeżeli odpali to jedzie prawidłowo.
Wczoraj wieczorem czekając aż przestygnie zauważyłem ciekawą rzecz: kontrolka świec nie gasła na pozycji II kluczyka - wtedy była usterka. Kiedy kontrolka zapalała się na ok 1 sekundę, to usterki nie było.
Dzisiaj (po nocy) kontrolka świec nie zapala się nawet na sekundę - usterka jest.
Czy to może być jakimś naprowadzeniem? Jeżeli tak, to będę wdzięczny za kolejne sugestie.
Thnx.
whysy jest offline   Odpowiedź z Cytatem