View Single Post
Stary 19-05-2005, 17:33   #1
pieciag
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-12-2004
Skąd: Braniewo
Postów: 90
Domyślnie Spore wibracje w okolicy 2000 obrotów

Siemanko!

Poradźcie Panowie, czym to może być spowodowane. Silniczek pracuje jak złoto, na wolnych obrotach możnaby na pokrywie zaworów postawić długopis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a przy 2000 obr. zaczyna wpadać w dość bardzo wyczuwalne wibracje, szczególnie widoczne na otwartych drzwiach.
Przy 1800-1900 obr/min zaczyna być słychać już turbosprężarkę i ta dolegliwość w dużej mierze na pewno zależy od niej, tylko co dokładniej może jej być? Nie wymieniałem jeszcze filtra powietrza, ponieważ wygląda całkiem znośnie, a jak wygląda sama turbina, tego nie wiem. Nie wiem nawet czy jest ona rozbieralna. Możliwe żeby coś było krzywe lub pęknięte??
Dieselków w klubie zapewne jest sporo, więc może ktoś już miał podobny problem i wie jak sobie z nim poradzić. Oczywiście szybko i tanio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
A może da się chwilowo wyłączyć turbo i bez niego wkręcić silnik na takie obroty?
Nigdy nie miałem TD i jeszcze mi brakuje wiadomości.
Poza tym "wszystko" jest ok, nic nie kopci, pali w normie, żadnych problemów z uruchamianiem.

Pozdrawiam serdecznie
pieciag jest offline   Odpowiedź z Cytatem