Temat: [C-MAX 2003-2007] Typowe Awarie
View Single Post
Stary 20-06-2011, 21:10   #181
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Typowe Awarie

To ja się tylko pochwalę tym co z typowych mnie siekło:
- zaraz po zakupie wymiana rury intercoolera (guma miała pęknięcie, prawdopodobnie ktoś ją jakimś narzędziem potraktował i zaczynało się obrywać mocowanie do bloku silnika) to mnie kosztowało trochę ponad 500PLN
- zamek klapy - zepsuł się, potem sam naprawił. Zdziwiłem się jak się okazało, że komputer jest w stanie wykminić, że się zepsuł. Pokazało mi błąd uszkodzenie wyłącznika klapy czy coś takiego - na razie nic, planuję wymienić mikrostyk sam.
- Termostat się rozszczelnił ... prawdopodobnie przez zatkanie odpowietrznika korka na zbiorniku płynu (jakieś 300PLN + 1L płynu na dolewki zanim naprawiłem + korek 40PLN)
- poducha skrzyni - 160PLN, w środę wymieniam
- zamek drzwi tylnych pasażera - samodzielna naprawa - 4h zanim rozkminiłem jak się do niego dostać. Wymyśliłem własny patent na naprawienie go, działa już prawie rok od naprawy. Koszt - mój czas.
- mocowanie dolotu - 70PLN
- mocowanie rury wydechowej - miało być 35PLN na oryginalne, skończyło się na dospawaniu kawałka płaskownika za "dziękuję", po znajomości i prawie godzinie spędzonej pod samochodem, żeby to przykręcić bez odkręcania katalizatora.
- piasta tylnego koła poleciała - 450PLN + wymiana
- łożysko przedniego amortyzatora - 2xKYB + łożyska + odboje + klocki hamulcowe jakieś 1100PLN

Wszystko to pomiędzy 128500 a 179000w ciągu 2 lat eksploatacji, przy czym w pierwszą liczbę już coraz mniej wierzę.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com

Ostatnio edytowane przez wrzoch ; 20-06-2011 o 21:11 Powód: uzupełnienie
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem