Temat: [C-MAX 2003-2007] Typowe Awarie
View Single Post
Stary 17-07-2011, 10:25   #185
kanalia
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-07-2010
Skąd: Stalowa Wola
Model: CMax
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: Typowe Awarie

1.6 TDCI 2003 z Niemiec 175 tys, obecnie 186 tys.
-tuleje tylne wahaczy przednich,padła prawa, dla świętego spokoju wymieniłem obie-250zł,wymiana we własnym zakresie
-klocki hamulcowe tył i przód,wymaiana we własnym zakresie
-piasta z łożyskiem prawy-przód-240zł,wymiana we własnym zakresie
-alternator,zaśpiewali w Fordzie 1500 zł!!! kupiłem zmiennik i zaś pod górkę, bo zamiennik, a konkretnie jego regulator nie "plumkał" z komputerem. Po drobnych przeróbkach we własnym zakresie założyłem "stary" oryginalny regulator i już plumka-400zł
-wyłącznik/włącznik zamka tylnej klapy - zapodałem od myszki komputerowej,bo był pod ręką akurat-bez kosztów
-dziwne stuki w zawieszeniu-"w Fordzie ma stukać"-tak wszędzie słyszałem i guzik prawda. Stukały dekielki w alusach, ale w taki sposób, że nie wiadomo było co to jest. Czysty przypadek, otóż czyściłem autko, w tym również koła i przy czyszczeniu wkurzyło mnie stukanie dekielków, stwierdziłem, że u mnie tak nie będzie. Wstępnie podkleiłem taśmą dwustronną, potem założyłem o-ringi i ku mojej radości nastała błoga cisza-około 2zł
-żarówki przód świateł postojowych i mijania. Na postojówki założyłem białe LED-7zł i już mam spokój, zaś "podleczenie" H7 polegało na zamontowaniu świateł do jazdy dziennej i też już spokój-245 zł światła,moduł załaczania jakieś 20 zł(robocizna i montaż we własnym zakresie) Myślę,że trzaskanie klapą też ma jakiś wpływ na żywotność żarówek,bo stan żarnika nijak nie wskazuje, by jego czas już się skończył, żarówki H7 - 70zł
-brzęczenie podczas ruszania - pęknięty uchwyt mocowania rury wydechowej przy skrzyni biegów - we własnym zakresie,
akumulator, z racji wieku już- 300 zł,
i na koniec,żebym nie miał za słodko,to pojawił się wyciek oleju gdzieś znad rozrusznika.
__________________
Uważaj na idiotę, który jedzie za mną...
kanalia jest offline   Odpowiedź z Cytatem