View Single Post
Stary 05-05-2014, 21:39   #12
Haradesh
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 28-11-2012
Skąd: Zabrze
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2.3 DOHC LPG
Rocznik: 2000
Postów: 9
Domyślnie Odp: Irytujące usterki, jak dostać się do śrub łożyska amortyzatora?

Nie wiem, czy mechanik chce mnie naciągnąć na zarżnięcie silnika, czy nie, raczej chodzi mu o to, że 500 zł toto kosztować nie będzie (wogle ile to może kosztować? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 16 szklanek + robota?).

Co do amorków to będziemy walczyć, na razie dostałem się do śrub i je pryskam, co będzie to będzie.

Olej sprawdzam w miarę regularnie, teraz musiałem nieco dolać po spadł poziom, muszę zweryfikować, przy następnej kontroli, czy czasem oleju nie bierze.

Fakt jest taki, że autko pozostanie u rodziców na dojazdy do sklepu/po mieście, kiedy trzeba zapakować 6 osób. Będzie miało niskie przebiegi i lekkie życie, ale kosztem ich podejścia do remontowania starej maszyny - olej, filtry, podstawowa eksploatacja to tak i na czas, ale rozbieranie pół auta i naprawianie to już nie bardzo - na zasadzie "póki działa to ma działać". Jak się rozpadnie coś do stanu nienaprawialnego to się pewnie w jakieś małe toczydełko przesiądą.

Na te chwile auto jest relatywnie doinwestowane (blacha, układ hamulcowy - tył zaciski, tarcze, klocki, przewody, przód klocki i tarcze, przód zawieszenie, tył sprężyny, wydech). Mnie czekają zmiany życiowe i dalsze inwestowanie w auto, którego za rok nie będę użytkował już w moim przypadku nie mają sensu.

Nie znacie może w okolicy Zabrza (śląska) klubowicza, kogoś kto mógłby mi zbadać i uczciwie przedstawić stan furki? Z mechanikami na ten temat na ogół ciężko się dogadać. Kiedyś bujałem się Golfem 3 1.9 TDI, a w przypadku tego ogarniętych posiadaczy VAG COMa jest sporo i w miłej atmosferze można sie sporo dowiedzieć o swoim aucie.
Haradesh jest offline   Odpowiedź z Cytatem