View Single Post
Stary 10-05-2005, 15:20   #6
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie

Cytat:
Napisał szum-szak
A czy zaslepic ow zaworek mozna w warunkach domowych? Wyczytalem, ze zaslepia sie go aluminium z puszki po browarze, natomiast chodzi mi o to, czy sredno rozgarniety zawodnik jest w stanie to rozebrac i nastepnie zlozyc tak, by nie zostaly jakies czesci luzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesli nie naduzyje cierpliwosci, to prosilbym o jakies foto tego zaworka - bo nie wiem, gdzie go szukac... w ksiazce "Sam naprawiam" jest tylko lakoniczny schemat... patrzylem nawet na allegro, jak to wyglada ale nie kojarze, gdzie tego szukac w silniku...
Blaszkę aluminiową z puszki przycina się do kształtu membrany EGR (w tym celu należy go oczywiście uprzednio rozebrać).
Możesz też zrobić inaczej - bez rozbierania EGR można zaślepić wlot do zaworu od strony kolektora. W tym celu należy odkręcić EGR od kolektora, zaslepić otwór (można kupić specjalne "podkładki" o różnych średnicach wyprofilowane tak, aby ładnie zasłaniały otwór) i przykręcić EGR ponownie do kolektora.
Jeśli chodzi o zdjęcie, to może zrobi je ktoś, kto ma 1.8 TD... Zawory EGR są różne i znajdują się w różnych miejscach, w zależności od silnika...
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem