View Single Post
Stary 14-11-2009, 15:14   #17
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Facelifting mechaniczny tdci 200 tys. km

Dzisiaj przegoniłem mój Blue Flame na dystansie 100km.

1. Temperatura silnika rośnie teraz bardzo szybko, po dogrzaniu strzałka stoi dokładnie na pionowej kresce, przedtem w połowie przed nią i poprzednią. Szybkie dochodzenie do temperatrury nominalnej na pewno jest wynikiem wymiany świec grzejnych - działała tylko jedna. Nie znam prądu świecy, ale skoro przekaźnik świec ma obciążalność styków 70A, to można przyjąć, że 40A płynie tam na pewno. Daje to moc grzejną rzędu 500W, a trzeba pamiętać, że świece nie działają ani do zgaśnięcia lampki, ani do zapalenia silnika, ale do czasu, aż osiągnie on temperaturę ok. 60 st.
Natomiast wyższa temperatura nominalna - nie wiem, myślę, że nowy soft inaczej włącza wentylatory (?) lub jest to wynik przesunięcia zapłonu (?).
2. Przyspieszenia zdecydowanie lepsze, nie ma już przykrego momentu chwilowego spowolnienia (komp pokazywał niedoładowanie silnika), ciągnie od dołu do góry jak szatan. Nic nie było wymieniane lub regulowane co by mogło mieć wpływ na przyrost mocy i momentu (wtryski, grucha łopatek turbiny i jej elektrozawór były nie ruszane, tylko próba przelewowa) - więc na pewno nowy soft ma tu podstawowy wpływ (wymieniany był filtr oleju i paliwa oraz był czyszczony dolot, ale nie sądzę aby to miało jakiś większy wpływ)
3. Jeden jeszcze wtrysk klepie na zimnym przy głębszym depnięciu, po nagrzaniu cisza (na początku z nowym softem klepały wszystkie).
4.Charakterystyka pedału gazu jest tak inna od tej ze starego softu, że w poniedziałek jadę na sprawdzenie tego. Gdybym miał taki pedał od początku, na pewno bym uznał, że ten typ tak ma. Ale przyjechałem z innym, wyjechałem z kompletnie innym.
Czy ktoś wie, czy charakterystyka pedału jest ustawialna w ramach możliwości softu, czy też jest jedna jedynie słuszna?

Generalnie jestem zadowolony i zadziwiony, jak olbrzymi wpływ na osiągi ma zmiana softu (to przecież nie chiptuning, to jest standardowy soft, no - ale poprzedni był sprzed 6-ciu lat...)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 14-11-2009 o 17:44
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem