Temat: [Focus 1998-2004] Check engine po raz kolejny
View Single Post
Stary 18-08-2008, 16:39   #4
Paweł5
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus I hatchback po liftingu
Silnik: benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Re: Focus MK1 - świeci lampka ostrzegawcza silnika

Koledzy wielkie dzięki za zainteresowanie tematem.
Pytałem telefonicznie w ASO, podpięcie do kompa to 150 zł, dla stałego klienta (którym nie jestem he he) i na hasło, że konkurencja naprzeciw podpina za 40-50zł to durnie dają rabat do 100 zł.
Ale tak jak myślałem a potwierdziliście to odpięcie akumulatora całkowicie kasuje ulotną pamięć błędów w sterowniku.
Jak na złość jedziłem dużo dziś po mieście jakieś 60km i za fiksa nie zapaliła się ta kontrolka :fcp16 Więc teraz z "utęsknieniem" czekam jak choćby mrugnie. Zaznaczam, że tak jak wczoraj dzisiaj autko jeździ OK.

Ale jedna rzecz mi się skojarzyła. Zawsze tankuje na tej samej stacji BP benzynkę 98Ultimate. Pali mi na niej ciut mniej (potwierdzone, więc tankuje) niż na 95tce.
Ale po ostatnim tankowaniu 30 litrów we czwartek przed długim weekendem i ujechaniu kilkudziesięciu km miałem wrażenie że autko jakieś takie mułowate, nawet żona jako pasażer to zauważyła.

Czyżby BP w Nowym Sączu przy ulicy Prażmowskiego "przychrzciło" benzynkę 98Ultimate przed długim weekendem w nadziei, że klient i tak ją wypali w trasie a mniejsi szczęściarze staną w szczerym polu.

Czy jeśli było coś nie tak z tą 98mką to mogło to powodować zakłócenia pracy sondy lambda i katalizatora?

Czy wtyski w benzynie też mogą się przytkać od chemicznie przechrzczonego paliwa?

Czy przebieg jaki mam rzędu 60tys km może oznaczać że sonda lamda lub katalizator się nadaje do wymiany, czy raczej przebiegi rzędów >100 000 km to okres awarii tych elementów?

Jak na złość zostało mi tej benzyny z 10litrów w baku i trochę szkoda jej zupełnie wypalić stojąc w miejscu albo jeżdzą z pięćdziesiąt razy wokół osiedla. :fcp8
Może po zalaniu zwykłej 95na innej stacji np. Shell albo Statoil wszystko wróci do normy?


Dzięki za ewentualne podpowiedzi


Tak zapytam czy ktoś z Was miał kiedykolwiek problemy z autkiem (sonda, katalizator itp) po benzynach typu 98Ultimate BP czy innych 98kach
Paweł5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem