View Single Post
Stary 21-06-2021, 12:11   #59
Aragorn33
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-03-2021
Model: Fusion
Silnik: 2.5
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - linka drążka zmiany biegów 19S16

Witam,
W temacie było kilka miesięcy ciszy, więc dodam coś od siebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Od prawie roku jestem szczęśliwym posiadaczem Forda Fusiona z 2016 z silnikiem benzynowym 2.5l. W marcu tego roku podczas podjeżdżania pod dystrybutor na stacji benzynowej "zgubiłem biegi" w mojej automatycznej skrzyni biegów. Samodzielna diagnoza ujawniła, że spadła linki drążka zmiany biegów skrzyni automatycznej a po tulei nie ma śladu. Awarie usunąłem za pomocą trytytki, a następnie odwiedziłem nasze Forum, żeby zgłębić przyczynę awarii. Sprawdziłem na stronie Forda VIN swojego auta i okazało się, że moje auto jest zakwalifikowane do akcji serwisowej 19S16. Po przeczytaniu tego wątku na Forum z góry założyłem, że będę musiał tą awarię usunąć samodzielnie i nawet znalazłem aukcję na znanym polskim portalu, gdzie można było tuleję do linki nabyć. Jednak zanim zdecydowałem się na zakup powyższej tulei postanowiłem, że dla spokojnego sumienia, zadzwonię do ASO Forda w Łodzi, żeby dowiedzieć się czy powyższa akcja serwisowa może zostać przez nich zrealizowana. I tu dochodzę do meritum mojego wywodu. Okazało się, że ASO stanęło na wysokości zadania i otrzymałem informację, że powyższa akcja serwisowa zostanie przez nich w moim aucie wykonana. Przy pierwszym podejściu w ASO panowie mechanicy uznali, że wymiana samej tulei to za mało i muszę poczekać jeszcze trochę bo wymieniona zostanie cała linka drążka zmiany biegów skrzyni! Po ponad miesiącu czekania (część podobno szła z Wielkiej Brytanii) otrzymałem telefon, że linka jest na miejscu i mogę przyjechać na wymianę. W miniony czwartek mój Ford otrzymał fabrycznie nową linkę do zmiany biegów wraz z nową tuleją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Także nie każde ASO Forda kręci nosem na auta zza oceanu i powyższą akcję serwisową. Z czystym sumieniem mogę polecić przy takim problemie ASO Ford Łódź na Alei Włókniarzy 144.
Aragorn33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem