View Single Post
Stary 02-07-2012, 20:25   #9
marcin.jaro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-05-2009
Skąd: Żychlin
Model: Focus II FL; C-max
Silnik: 2,0 TDCI; 1,6 TDCI
Rocznik: 2008; 2012
Postów: 33
Domyślnie Odp: Usterka układ. silnika - nie odpala na ciepłym

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli sprawdzisz ciśnienie w cylindrach, i wartości będą poad 30 atm z małą różnica między cylindrami, jeszcze pojeżdzisz, a jak będzie poniżej 28 atm szykuj się do remontu, jak koło 23-25 to na zimnym jeszcze zapala, na gorącym silniku już nie.Poniżej 20 atm kompletny złom. Mówię o silniku z zapłonem samoczynnym(diesel)
Tylko że tu nie chodzi o to.
Jeśli czytałbyś bardziej ze zrozumieniem to zauważyłbyś że komputer nie pozwala nawet zakręcić rozrusznikiem, więc skąd komputer ma wiedzieć jakie jest ciśnienie w cylindrach ???

Mam dokładnie ten sam problem w swoim C-maxie. Przebieg 148 000, 1,6TDCI 109 KM, 2005r. Silnik bez ingerencji. Nigdy nie było problemów a tego lata zaczęło się dziać dokładnie to samo o czym pisał kolega whysy w pierwszym poście.

Po podłączeniu do komputera gdy silnik pracuje nie wskazuje ani jednego błędu. A gdy wyświetla się "awaria układu silnika" to komputer nie łączy się z samochodem.
U mnie zawsze gdy gaśnie kontrolka od świec samochód bez najmniejszych problemów odpala.
W środę wstawiam go do elektronika i mam nadzieję, że on będzie w stanie mi jakoś pomóc.
Jak tylko będę coś wiedział dam znać.
Czekam na informację od forumowiczów, bo być może ktoś z Was już miał taki problem i go pokonał.
marcin.jaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem