View Single Post
Stary 21-02-2011, 23:19   #1
imcrude
 
Postów: n/a
Domyślnie Focusy II 2007r: diesel 1.6 TDCI 109 KM vs benzyna 1.6 i 16V Ti-VCT 115KM

Witam. Nękany wielkim dylematem zwracam się do was szanowni użytkownicy forum o radę w następującej sprawie. Zamierzam w bardzo niedługim czasie stać się (mam nadzieję szczęśliwym) posiadaczem forda focusa, a moj dylemat polega na tym ze nie wiem na co się mam zdecydować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ponieważ mam do wyboru dwa świetne wózki, jeden z silnikiem dizla 1.6 TDCI 109 KM z 2006r wersja TREND(?) SPORT za 30k brutto z przebiegiem 40k!!! (od dobrego znajomego - przebieg realny) i drugiego z konca 2006 roku z silnikiem benzynowym 1.6 i 16V Ti-VCT 115KM z przebiegiem ok. 100k z 2007 wersja PLATINIUM za 33k brutto (diler forda).
Rocznie robie nie wiecej niz 10k km. Codziennie do pracy 5km x 2 (tam i z powrotem) czasem wypad do sklepu, dwa razy w miesiącu dluzsza trasa ok 50 km x 2. Większość trasy pokonuje w sredniej wielkosci mieście stosunek 70:30 (niezbyt dokuczliwe korki).
Poniewaz prowadze firme moglbym odliczyc vat tylko od tego samochodu z silnikiem benzynowym, realna cena foczki w benzynie to ok. 29,5k.
Nie licze juz amortyzacji obydowu auto bo jest podobna.

Co wg was bedzie lepszym rozwiazaniem w mojej sytuacji? Osobiscie obawiam sie czy moj styl jazdy (bardzo ciezka noga) i odleglosci ktore pokonuje codziennie beda zabojcze dla dizla (dodam ze ma filtr DPF ktorego pewnie bym sie pozbyl) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Z gory dziekuje za wszystkie komentarze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem