Temat: [C-MAX 2003-2007] Bład P0047- czasowe spadki mocy
View Single Post
Stary 11-12-2012, 21:29   #12
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Odp: Spadek mocy w trasie, głośna praca, tryb awaryjny

Diagnostyki ciąg dalszy...

Zakupiłem dzisiaj ELM 327 i ściągnąłem PCMSCAN. Elm połączył się ładnie z samochodem ale nie pokazał żadnych błędów (myślałem że to przez to że nie działa ale obroty, prędkość, temperaturę pokazywał w czasie rzeczywistym dokładnie więc raczej działa).
Przejechałem się w koło osiedla - też nic nie pokazał, więc chyba ok.

Dla pewności wyciągnąłem filtr powietrza i przetrzepałem ale jest w niezłym stanie więc wykluczyłem go jako przyczynę.

Przesmarowałem sztangę regulacyjną od turbiny smarem w sprayu, poruszałem nią i pojechałem na przejażdżkę, rozgrzałem porządnie silnik, pokręciłem go na wyższych obrotach żeby odetkać wydech bo zwykle jeżdzę raczej spokojnie i mam wrażenie że jest lepiej... Wydaje mi się że lepiej się wkręcał na obroty, ale mogę się już mylić ;/

Czy to możliwe żeby aż tak zmulony był przez sadzę w wydechu, która się odłożyła przy spokojnej jeździe? A tryb awaryjny spowodowany był tylko niską temperaturą?
Bo sprawa jest dziwna - nie wyrzuca błędów.

I mam jeszcze do Was pytanie o te zamrożone ramki? co to dokładnie jest i czy komp zapisuje je w okresie kiedy ELM jest podpięty czy nie tylko? Chodzi mi o to czy jest jakaś szansa na ślad bo tym trybie awaryjnym który mi się włączył, czy byłoby to możliwe tylko wtedy gdyby się włączył z podpiętym ELM'em?
fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem