View Single Post
Stary 06-03-2008, 13:10   #5
mbartosz
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2007
Skąd: Białystok
Postów: 146
Domyślnie Re: Brać Mondeo czy nie?

Przy tej cenie trzeba się poważnie zastanowić. Niedawno, 3-4 miesiące temu kolega wyrwał o rok nowszego, wizualnie super, na polskich blachach, ze zrobionym zawieszeniem, świeżo zainstalowaną sekwencją LPG, kompletem zimówek na stalowych i letnich na alusach (letnie nowe, zimówki roczne), kupował od mechanika, który ściąga auta na zamówienie i potem robi w nich wszystko co potrzeba i dopiero wtedy sprzedaje. Kolega stał nad nim przy robociźnie więc nie było ściemniania, rozrząd też zrobiony, klima uzupełniona i przetestowana.

Ja z kolei od momentu jak kupiłem mojego Mondeo prawie rok temu (ale mam turbodiesla) zdążyłem zrobić: łaczniki stabilizatorów, tuleje metal-guma w zawieszeniu, geometria zawieszenia, wymaina końcówek wtrysków (ciebie to nie dotyczy), pompa vacum (też tylko w dieslach), rozrząd, pompa wody, nagrzewnica (ale znów ją zatkało...), mam niesprawną klimę (ale nie uruchamiam nawet, kasy szkoda), wszystkie paski (wspomaganie kierownicy itp.), filtry, olej, walczyłem z zaciekającą wodą pod przednią szybą (uszczelnienie filtra kabinowego), zaciekanie przez drzwi (wkładka w drzwiach odklejona), przegub wewnętrzny, powoli kończą się amortyzatory z przodu więc szykuje się wymiana, robiłem też wymianę tarcz i klocków z przodu, szczęk i cylinderków z tyłu, spawanie tłumika (ale już jest jak sito i powoli szykuje się wymiana), wkładki w reflektorach z przodu... To tylko takie podstawowe rzeczy. Do tego jeszcze wymaina akumulatora, muszę też regulować luzy na zaworach bo klekoczą przesadnie i nie wiem kiedy były regulowane ale autek u mnie zrobił już 40 tysięcy. Jak brałem to przebieg miał 215 tyś., rocznik 1994 (przebieg wcale nie pewny, ale przynajmniej silnik oleju nie popija więcej niż 300 ml między kolejnymi wymianami (co 10 tyś.).

Ot, mondeo kupujesz - to potem inwestujesz. Ja w mojego kupionego za 4500 wwaliłem kasy masy, ale lubię to autko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam,
Mareq
__________________
Enough is enough, more is to much...
mbartosz jest offline   Odpowiedź z Cytatem