View Single Post
Stary 16-06-2021, 22:18   #23
Raftom
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 13-06-2021
Skąd: Wrocław
Model: FOCUS
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 9
Domyślnie DPF. Regeneacja statyczna nie powiodła się. Błąd P244C

Cześć,

Pomóżcie Panowie

Mam Focusa z 2013 1,6 Econetic.
Jakiś czas temu miałem błąd P244C, który mówi o nieosiągnięciu temperatury odpowiedniej do regeneracji filtra DPF.
Po przeglądnięciu forum zakupiłem nowy dopalacz DPF ciesząc się, że rozwiążę problem.
Niestety jakiś tydzień po zamontowaniu nowego dopalacza (parownika) pojawił się ten sam błąd podczas jazdy na autostradzie.
Pomyślałem, że może jakoś faktycznie nie do końca dawałem w palnik tego dnia więc dopalę dziś DPF statycznie przez Forscan - żeby miał czyste konto gdyż przed montażem nowego dopalacza jeździłem jeszcze kilkanaście dni na starym po skasowaniu błędu.

Dziś zapuściłem regenerację:
Co się okazało po pierwszym uruchomieniu regeneracji statyczniej i po przejściu 23 procent pojawił się komunikat:
Regeneracja nie powiodła się.
Regeneracja statyczna ukończona jednak nagromadzenie sadzy jest nadal powyżej górnej granicy. Zaleca się powtórzenie regeneracji statycznej, tak aby były wykonane maksymalnie dwie próby.

OK zapuściłem ponownie i tym razem zatrzymało się na 70% (czyli dość daleko) jednakże pojawił się identyczny komunikat jak poprzednio.

Moje pytanie:

1. Czy regenerację statyczną mogę ponowić po przerwie 1-2 dni i jest szansa, że tym razem dojdzie do końca? Czy ktoś miał taki przypadek?
2. Czy jest jakaś możliwość, że dopalacz nadal nie pracuje prawidłowo i nie dopala sadzy podczas jazdy tak jak powinien? Dodam, że bezpiecznik od świecy dopalacza jest cały.
3. Czy jest coś, co mogę sprawdzić żeby auto powróciło do swojej formy?

PS. Jest to mój pierwszy Ford (po VW i Toyocie) i byłem nim zachwycony ale na chwilę obecną jestem delikatnie mówiąc zdenerwowany.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG20210616215207.jpg (96.5 KB, 49 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Raftom ; 17-06-2021 o 20:00
Raftom jest offline   Odpowiedź z Cytatem