View Single Post
Stary 27-03-2007, 21:26   #1
Liseczek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-12-2006
Postów: 22
Domyślnie [Mk3] Montaż haka

Kupiłem niedawno hak, dedykowany do mondeo. Sprzedawca dodatkowo zadał mi zagwozdkę. Mianowicie zapytał czy do mojego mondeo (hatchback 2003) nie jest czasem potrzebny specjalny moduł do montażu elektryki haka. W salonie moduł ten kosztuje 600zł. Czy ten moduł jest potrzebny czy nie można się ponoć dowiedzieć podając w serwisie nr VIN. Po długotrwałych rozmowach z serwisem dowiedziałem się czym ten moduł jest mianowicie jest to cała wiązka elektryczna z dodatkowymi przekaźnikami, przerywaczami podpinana nie pod światła ale bezpośrednio do skrzynki bezpiecznikowej. czyli wiązka dostaje zasilanie zupełnie inną drogą. Żaden serwis nie był mi w stanie powiedzieć jednak czy do mojego samochodu taka wiązka jest potrzeba czy nie. Jedn serwis twierdzi że nie jest potrzebna inny że niezbędna.
Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi po co stosuje się taką wiązkę z modułem (czyli tymi przekaźnikami), czy jest konieczność stosowania takiego rozwiązania w moim samochodzie? Byłbym wdzięczny na temat wszelkich informacji na temat montażu elektryki haka
Liseczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem