Temat: [Focus 1998-2004] Uniwersalny sterownik centralnego zamka
View Single Post
Stary 24-02-2024, 10:40   #37
Miczelov
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-03-2018
Skąd: Piekielnik
Model: Ford Focus Ghia
Silnik: 1.6 ZETEC
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Odp: Uniwersalny sterownik centralnego zamka

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chcesz mieć w aucie dwa systemy otwierania zamków z pilota?
Chcę mieć alarm (moduł DD nie ma) + sterowanie smartfonem to też fajny bajer, bo nie zawsze muszę pamiętać żeby brać kluczyki jak przechodzę koło auta, a zachce mi się coś z niego zabrać. (a tego bajeru nie ma już zaden moduł komfortu jaki kiedykolwiek był montowany do focusa MK1)



Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I dziwisz się że oryginał źle reaguje na dodatkowy akcesoryjny zestaw?



Naprawdę,nie widzisz gdzie robisz błąd?
Tak - dziwię się i błędu w tym żadnego nie widzę, bo w ten sam sposób, miałem ten sam alarm, zainstalowany w poprzednim focusie.
Ba - zdaje sobie sprawę, że moduł DD ma trochę więcej funkcji niż golas AB, więc posunąłem się nawet do tego że do obecnego pacjenta przepiąłem moduł AB zamiast DD... I jak w poprzedniku jakoś AB i centralka alarmu ze sobą współgrały, tak w tym dzieje się to samo co kiedy wpięty jest moduł DD.

Chyba, że teraz Ty się wykazujesz kompletną ignorancją i sugerujesz że powinienem moduł komfortu całkiem wywalić na rzecz centralki alarmu, żeby "uniknąć konfliktu"... Przykro mi Sherlocku, ale po odłączeniu modułu komfortu, mimo że centralka jest wpięta w odpowiednie kable, też traci możliwość otwierania i zamykania pojazdu - ta centralka jest stworzona z myślą o współpracy z oryginalnym modułem, a nie zastąpieniem owego.
Nie wspominając już o tym, że moduł komfortu odpowiada za trochę więcej rzeczy niż samo otwieranie i zamykanie zamka pilotem...

Ba - chociaż stary grat jest już częściowo rozebrany, to pofatygowałem się i do niego w ramach testów przełożyłem ten moduł DD z nowszego, żeby sprawdzić czy w takiej konfiguracji będzie to działało... Obwieszczam, że wszystko działa jak bozia przykazała.



I dla jasności: nie - problem z otwieraniem i zamykaniem z kluczyka nie pojawił się po montażu dodatkowej centralki alarmu, tylko był obecny już kiedy wszedłem w posiadanie obecnego egzemplarza samochodu, który wiązki i całe wyposażenie miał w stanie fabczycznym = nie popsułem tego ja, ani nie ma śladów po tym żeby ktokolwiek kiedykolwiek próbował coś w temacie popsuć.

Reasumujac - upewniłem się na wszystkie dostępne sposoby, że to nie wina poprawnie zamontowanej dodatkowej centralki alarmu.



Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co za problem dodać kolejne, oryginalne piloty do tego co masz?
A no taki, że mi nie chodzi o to żeby mieć milion dodatkowych kluczyków i pilotów, tylko żeby mieć alarm.
Ba - dokładając sam alarm, wpinając tylko czujniki i pod krańcówki drzwiowe, ale bez podpięcia pod zamek centralny, musiałbym mieć zawsze ze sobą 2 piloty - jeden do otwierania i zamykania auta, a drugi do uzbrajania i rozbrajania alarmu... Trochę nielogiczne - nie sądzisz? Chyba wygodniej mieć jeden pilot, gdzie jednym przyciskiem uzbrajam alarm i zamykam auto.

Że łatwiej kupić moduł E lub F? Z przykrością stwierdzam, że w tym egzemplarzu nie było modułu E lub F, więc na wyposażeniu nie było również żadnych akcesoriów z nim związanych (czujniki ruchu w samochodzie, syrena alarmu, itd.) więc nawet nie ma wiązki i wtyczki do obsługi wymienionych w nawiasie - czytaj: akcesoria musiałbym dokupić, wiązkę sklecić sam i jeszcze ogarnąć nieszczęsną wtyczkę... A tu no patrz - sprawdzony zestaw, łatwy do podłączenia i z kompletem akcesoriów. Do tego jego działanie sprawdzone i potwierdzone w innym egzemplarzu tego samego modelu samochodu.

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytałeś instrukcję auta?
Tak - czytałem. Ale co to ma do rzeczy? Robię modyfikację której producent nie przewidywał. Producent przewidywał że jak chcę mieć alarm, to muszę kupić lepiej wyposażoną wersję, albo wymienić moduł komfortu na któryś z serii E lub F i zamontować brakujące akcesoria.
Aaa - chodzi Ci zapewne o ostrzeżenia o nieautoryzowanych ingerencjach, modyfikacjach i ich konsekwencjach?
Guess what - to nie jest jakiś eksperyment i zdziwienie, że coś się zepsuło. To jest import modyfikacji o potwierdzonym prawidłowym działaniu, z jednego egzemplarza samochodu, do innego - i zdziwienie że w poprzednim działało, a w tym nie.

Więc ja wracam do szukania właściwego podłoża problemu, a Panu Antejowi dziękuję za wtrącenie się które nie wniosło nic do dyskusji poza niepotrzebnymi nerwami.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez Miczelov ; 24-02-2024 o 12:10
Miczelov jest offline   Odpowiedź z Cytatem