View Single Post
Stary 07-06-2007, 08:58   #1
artvip
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-06-2007
Skąd: Lublin
Postów: 4
Domyślnie Focus 1.6 brak mocy do 3000 obrotów

Witam,

mam nadzieje, że nie ponawiam tematu ale czytając forum i szukając pomocy tylko poszerzyłem swoje wątpliwości niż zbliżyłem się bardziej do rozwiązania problemu.

Problem wygląda tak - po deszczach czerwcowych (tak mi się wydaje) mój Focus 1,6 Zetec 99r 72k km zaczął tracić moc. Z 1-nki to aż strach ruszać, w przypadku 2 tak samo, samochód nie ma mocy ale tylko do około 3 tyś. obrotów. Później łapie obroty i jedzie dobrze momentami szarpiąc - czyli mam nagłe przypływy mocy. Dodatkowo przy ruszaniu z 1 i wrzucając 2 trzęsie mocno silnikiem. W wydechu słyszę dziwną pracę (nie czuć siarkowodoru), dodatkowo dzisiaj po krótkiej przejażdżce, po zgaszeniu silnika słychać jakie dziwne stuki z wydechu (coś w stylu prażonego popcornu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Początkowo zaczęła mi mrugać lampka "engine" - teraz świeci się już na stałe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zapobiegawczo wymieniłem świece ale to nie rozwiązało problemu. Obszar swoich poszukiwań ograniczyłem do:
- przepływomierz
- silnik krokowy
- cewka
- przewody
- katalizator


Jakieś rady? Może ktoś spotkał się z tym samym? Szkoda mi płacić za komputer tym bardziej, części nie są za tanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Z góry dzięki za pomoc.
artvip jest offline   Odpowiedź z Cytatem