View Single Post
Stary 09-11-2011, 11:03   #10
jacekplacek0808
ford::advanced
 
Avatar jacekplacek0808
 
Zarejestrowany: 27-08-2008
Skąd: NOH
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI TIT
Rocznik: 2008
Postów: 285
Domyślnie Odp: Pompa wysokiego ciśnienia CR - czy można ją naprawić "domowym" sposobem

Cytat:
Napisał Kubus1605 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak sprawdzić czy w układzie nie ma opiłków metalu? I auto wcale nie odpala. Jak jest zimny to mogę go kręcić i nic. Dopiero na popych odpali, ale wystarczy dosłownie pół metra na jedynce czy dwójce i chodzi. Jak już się później zagrzeje to chwilę dłużej trzeba kręcić ale odpali z rozrusznika. Strasznie kopci z rury, świeci kontrolka silnika i co jakiś czas (po przejechaniu paru kilometrów) zaczyna mrugać kontrolka świec i wtedy auto gaśnie.
Mechanik stwierdził, że pod tym kodem może kryć się wiele błędów, np. brudny drugi EGR (nawet nie wiedziałem, że mam dwa), wypalony filtr cząstek stałych lub jeszcze jakiś inny filtr za katalizatorem. I chyba zostanie mi tylko serwis Forda ale tutaj w Holandii może to być trochę drogie. Ale cóż mam żonę-Gosię i trójkę dzieci-Karolinę, Pawła i Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
Witam.Ten mechanik pokazal Ci ten drugi EGR!?Jak nie masz daleko do Niemiec to lepiej jedz do jakiegos serwisu w DE bo oni maja wiecej pojecia.Mi holendry chcieli wymienic wtryski za 1700 ojrasow.Jak Ci mechanik powiedzial zeby zaczac od najtanszej opcji to czemu nie zaczal od filtra paliwa(tam szukaj opilkow)?Powodzenia i pozdrow rodzine.hehe
jacekplacek0808 jest offline   Odpowiedź z Cytatem