View Single Post
Stary 23-01-2024, 10:40   #27
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik rowerowy na hak demontowalny

A ile waży bateria? Jeśli martwisz się o wagę, to może ją wyjąć i wozić w środku? Nigdy nie miałem czegoś takiego w rękach więc nie wiem czy to coś zmienia i ile jest z tym roboty. Obawiam się, że z wagą może być problem. Bagażniki chyba zawsze są na max 60 kg. Pewnie dlatego że standardowo haki mają obciążenie 90 kg (westfalia i boasl ma 100 kg), bagażnik to 20 kg albo lepiej i z rowerami zbliżamy się do granicy.

Pisałem już o tym kiedyś, że nie wiem czy bym się kolejny raz zdecydował na taką konstrukcję jak mam obecnie. Chodzi o to, że ustawienie rowerów musi być bardzo precyzyjne i dopasowane. To taki tetris. Przy czterech uchwyty muszą przykładowo przejść przez środek innego roweru. Miejsca na szerokość roweru jest bardzo mało. My z żoną mamy rowery w tym samym wymiarze i ustawione na tę samą wysokość. W efekcie haczyły nam się kierownice o siodełka. Najpierw obniżałem albo przekręcałem siodełka na bok, ale musiałem odkręcać błotniki. Teraz wyciągam siodełka z błotnikami, owijam workiem na śmieci i rzucam do bagażnika. Pedały też musisz ustawiać precyzyjnie. Generalnie tylko na reklamach wyjeżdżają z lasu hop rowery na górę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z elektrykiem może być jeszcze gorzej ze względu na fikuśne ramy. Nie wiem czy są też szersze. Pewnie zależy jaki elektryk. Przykładowo widziałem modele Kross-a z zintegrowanym bagażnikiem. Gdy zamontowałem na jeden z rowerów bagażnik to musiałem paskiem napinającym odciągnąć przednie koło drugiego roweru żeby w niego nie tłukło. Podobnie kiedyś nie zauważyłem że hak od przyczepki rowerowej wrzyna się w przedni widelec żony (auć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).

Rozwiązaniem tych problemów i mocowania elektryka może być konstrukcja jak Inter Pack New Spider. Taki pręt po środku wydaje się wytrzymalszy niż w klasycznych platformach. Widziałem też ludzi którzy wiązali do takich konstrukcji dodatkowo rowery pasami. Minusem Spidera na pewno jest mocowanie na kulę - strasznie niewygodne. Rozmawiałem kiedyś z jakimś sprzedawcą takich sprzętów na kempingu i powiedział mi że, zrezygnował z takiej oferty ze względu właśnie na brak wygody.

Najlepiej by było załadować się z rowerami i podjechać do jakiegoś sprzedawcy. I przymierzyć. Tylko kto Ci pozwoli, chyba, że będą mieli na wystawie do czegoś przymocowany. Ja miałem nawet problem ze sprawdzeniem czy klapa się otwiera, bo w jednym sklepie twierdzili że w S-Max mk1 zahaczy. Okazało się że nie, ale dopiero w drugim sklepie gość mi go rozpakował i zamontował.
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem