View Single Post
Stary 08-01-2017, 17:32   #321
glintek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-10-2013
Model: Focus C-max
Silnik: 1.8 Duratec HE
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Witam wszystkich.
Ja co prawda posiadam focusa c-maxa z 2003 z silnikiem benzynowym 1.8 duratec he. Oczytałem się na tym i innych forach i jak bym miał słuchać i robić to co piszecie to nic bym nie robił tylko grzebał przy samochodzie. U mnie był problem z szarpaniem przy niskich obrotach podczas jazdy . Na postoju bylo ok 6tysi obrotów testowałem i wkręcał się niesamowicie szybko żadnych falowania obrotów nie było. No i tak oczytałem się przez ten miesiąc o różnych możliwych rzeczach które padły (świece przepustnica klapki itp.) a tu po około miesiącu szarpania silnik przeszedł w tryb awaryjny i pod górke 20 może 30 na godzine dało się jechać. Podłączyłem komórkę z programem do usterek i tu błąd cewki zapłonowej nr b 2 od prawej jak się maskę otworzy . Wymieniłem cęwkę na drugi dzień (pojedyncza zakładana na świecę zapłonową za 100zł) i jak ręką odjął . Na 5 biegu przy 40 km/h gaz na maxa i płynne przyśpieszanie zero szarpania. Zastanawiam się nad tymi klapkami czy demontować w moim c-maxiku. Co radzicie ? niby je słychać jak klekoczą ale nie mam pewności czy to one.
glintek jest offline   Odpowiedź z Cytatem