View Single Post
Stary 16-08-2020, 07:45   #74
edekp1977
ford::average
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Kraków
Model: fiesta mk7
Silnik: 1.25 82km
Rocznik: 2012
Postów: 187
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dochodzące z klimatyzacji.

Cytat:
Napisał Greeg67 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piszę w temacie głośnej pracy klimatyzacji , miałem ten sam problem hałasowała strasznie modulowana obrotami silnika . Mechanik od klimatyzacji polecił poszukać w necie lub na Alledrogo węża niskiego ciśnienia, co było b. trudne ze względu na rodzaj przyłączy i profili aluminiowych końcówek. Odpuściłem sobie to wyszukiwanie. Za radą innego mechanika znalazłem warsztat wymieniający węże gumowe ( na właściwe o takich samych parametrach jak oryginalne) ciśnienia w wszelkich instalacjach hydraulicznych gazowych czy klimatyzacji . Za wymianę oby węży niskiego i wysokiego ciśnienia zapłaciłem 170 zł. Po założeniu ich do auta i nabiciu klimy chłodzi bardzo skutecznie temp. na wylotach nawiewu to zaledwie 2-4 'C to zupełnie ustało upierdliwe warczenia klimy i słychać tylko wiatrak chłodnicy klimatyzacji.
Warsztat ten jest na ul. Dorodnej przy Modlińskiej 37 w Warszawie. Węże regenerują od ręki czas około 30 min.
mam prośbę o nagranie filmu z końcówką termometra w kratce nawiewu - ale też objęcie deski rozdzielczej żeby było widać że to fiesta. Film pokaże w ASO gdzie twierdzą, że przy 25-30 stopniowej pogodzie nie da się zejść poniżej 7 stopni na wywiewie. Co do węża to nie on odpowiada za hałas tylko zbyt mała ilość czynnika, wtedy ten przewód wpada w wibracje, a jak ilość czynnika jest prawidłowa wtedy jest cisza. Niestety producent oszczędził na nalepce informującej o ilości czynnika, a na maszynach pojawiają się różne wartości, przeważnie ładują 390g zamiast 520g, niektórzy serwisanci nie wiedzą o co chodzi i ładują pośrodku czyli 450 g.
edekp1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem