View Single Post
Stary 01-10-2013, 07:22   #17
Dra_gon3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-09-2013
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Usterka układu wspomagania

Witam
Mam problem z moim focusem. Auto posiadam od 4 tyg. Na początku było wszystko ok, aż do pewnego dnia, kiedy po przekręceniu kluczyka wyskoczył komunikat z ową usterką wspomagania. Problem polega na tym, że kontrolka od usterki raz się świeci i w tedy wspomagania niema, a za chwilę gaśnie i wszystko działa. Bywa tak, że przejadę pare kilometrów i wspomaganie działa cały czas, a bywa tak, że niedziała wogóle albo się włącza i wyłącza tak jakby podłączączać ją do prądu i odpinać. Znajmowy mechanik sprawdził mi kostki i wszystko wygląda tam dobrze (brak oznak korozji na pinach), a na komputerze nie ma żadnych błedów. W momencie wystapienia usterki rozłącza komputer ale nie rejsetruje błędów. Jeśli chodzi o ładowanie akumulatora to jest prawidłowe. Miał ktoś z was moż podobny problem?

Moj focus to Focus MK2 1.6 TDCI 90km (kombi) z 2005r. Auto było sprowadzone z niemiec.

I zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Czy w tych modelach w komputerze występował j. polski? Bo w moim jest a nie jestem pewien czy powinien być.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Dra_gon3 ; 01-10-2013 o 07:59
Dra_gon3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem