View Single Post
Stary 19-07-2007, 06:10   #7
ak15
 
Postów: n/a
Domyślnie

Dobrze by było abys nie wyrobił sobie opinii o Mondku tylko na podstawie tego forum. Tu piszą głównie ludzie którzy mają problemy ze swoim autem. Warsztatów przecież nie odwiedzają ludzie którzy mają sprawne auta (poza przeglądem). Zdecydowana większość po prostu leje paliwo i jeździ. Tak jest chyba na forum każdej marki. Jednak Mondeo różnych wersji jeździ po kraju mnóstwo więc coś w tym jest. Zauważ, że mimo różnych narzekań 90% z piszących nie zamieniłaby się na żaden inny samochód.
Ja od stycznia mam diesla z 2003 roku ale starej generacji - czyli tddi a nie tdci i nie miałem z ŻADNYCH problemów. Jeżdżę dość dużo a jak kupiłem to miał na liczniku 130 tys.
Był sprowadzony z Francji po stłuczce ale stwierdziłem to tylko po grubości lakieru i kawałkach szkła we wnęce przy kole zapasowym. Wizualnie był OK. Wymieniłem w nim wszystkie materiały ekspoatacyjne (za niecałe 1500 zł) leję tylko dobre paliwo i nie mam z niż żadnych problemów. Ma wprawdzie tylko 90 KM ale pali mało i przy odpowiedniej technice jazdy da się nim jeździć. No i ważna rzecz: on ma łańcuch rozrządu a nie pasek. Podsumowując uważam, że z tych roczników to tylko diesel tddi. Wersja ta była dopracowana i nie miała zbyt dużo usterek a na mniejszą moc da się też coś poradzić. Pozdrawiam i życzę udanego zakupu.
  Odpowiedź z Cytatem