View Single Post
Stary 20-02-2023, 16:19   #237
Dayberson
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 20-10-2022
Skąd: Augustów
Model: Ford Kuga Mk1
Silnik: 2.0 CDTI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Drgania minimalne silnika w danym zakresie, nic nie znalazłem podobnego w innych tematach . Witam mam problem z moja Kuga 2.0 tdci 163km 4x4 2011r. Auto po remoncie silnika ponieważ kopiłem ze zgiętym korbowodem. Auto ładnie odpala równa praca, ale wyczuwalne są mikro drgania poszarpywanie w zakresie 2000-3000 obrotów, jak ktoś nie wnika to nawet nie zauważy;d. ale ja to wyczuwam i nie daje mi to spokoju . Również w tym momencie słychać bardziej silnik taki szelest szumy w glowicy jakby a przekracza 3000 i już pracuje gładziej przyjemniej bardziej miękko. Powyżej 3000 i do 2000 wszystko ładnie gładko i przyjemnie. Na luzie tak samo z wciśniętym sprzęgłem i bez. Wymieniona była również poduszka silnika na mayla ta od rozrządu. Brak błędów. Egr zaślepiony. Turbo wymienione na nowe kolo roku temu jeszcze u poprzedniego właściciela. Wtryski sprawdzone na maszynie, teoretycznie zdrowe.Dołączam logi proszę o pomoc i analizę. Przy pełnym depnięciu prawie tego nie czuć ale przy delikatniejszej jeździe już tak a często jeździ się w zakresie 2200-2400 obrotów. POMOCY! Logi zrobione forscanie prześle temu kto zechce je przeanalizować.
Dayberson jest offline   Odpowiedź z Cytatem