View Single Post
Stary 22-01-2012, 00:11   #10
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Czy można założyć różne wysokości opon???

Chłopaki dla próby tematu założyłem do T-350 roku 2011 na krótko koła (215R16 wszystkie cztery) z innego by sprawdzić teorię ABS. Przód /75, tył /65. (czyli nielogicznie). Podczas hamowania ABS włączał się nieregularnie na suchej, czystej nawierzchni przy średnim nacisku. Przy ostrym hamowaniu było OK.

Teraz zamiana (tak dla jaj). lewe/75, prawe/65. Kontrolka ABS zapalała się czasowo podczas jazdy bez hamowania. Przy hamowaniu średnim zdecydowanie ściągał na oś jezdni - czyli przyspieszał prędkość kątową koła o mniejszych obrotach (większej średnicy) nawet miałem większe oczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przez chwilę. Przy mocnym hamowaniu było chyba OK.

Teraz konkluzja:
Jak stary model - większy profil na tył, bo stabilniej.
Jak ABS niestety jednakowe wszystkie

Tylko co teraz powiedzą użytkownicy autek z ABS i z kołem zapasowym małym - tzw. dojazdówką. Ja już wiem: NIE !!!
Wolę mniej miejsca w bagażniku i zapas normalny (ew. wąskie koło o normalnej średnicy - takie też bywają) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

To tylko moje skromne odczucie ... ale UWAŻAJCIE Panowie i Panie.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D

Ostatnio edytowane przez ziemek56 ; 22-01-2012 o 01:42 Powód: ortografia
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem