View Single Post
Stary 01-10-2005, 10:17   #3
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie Re: Kolektor ssacy Mk III TDDi cd...

Cytat:
Napisał Pajlot
Ja po czesci mam taka hipoteze:
Moje auto z tegop co wiem z tego rocznika i miesiaca ma zamontowana pompe VP-44 i turbine o zmiennej geometrii. Mozliwe ze do tych gratow szedl wlasnie taki kolektor jaki mam. Po 2002 roku zaczeto chyba z powodow oszczedniosciowych montowac pompe VP-3- i turbinke o stalym skoku. I wtedy moze zaczeli montopwac ten kolektor ktory do mnie przyszedl. Widocznie jest w nim jakas zmiana ktora powoduje ze nie ma odpowiedniego podcisnienia do zalaczenia turbo.
Jeśli ASO dobierało część według VIN-u Twojego auta - to teoretycznie zamówiona część musi idealnie pasować. Po to do zamawiania części jest potrzebny VIN auta, żeby bez koniecznosci oglądania samochodu można było zamówić w 100 % pasującą część (dotyczy to nie tylko części mechanicznych, ale także kolorów plastików w aucie, koloru tapicerki użytej w konkretnym egzemplarzu, itd.).
Gdyby było tak jak piszesz w swojej hipotezie - wtedy zamawiając np. pompę wtryskową czy turbosprężarkę do swojego auta mógłbyś zamiast pompy VP-44 otrzymać pompę VP-37, co byłoby kompletnym nieporozumieniem...

Według mnie problem w tym przypadku leży w czym innym, może w błędach w Microcacie, może w błędnym opisie części na fiszkach... nie wiem... W każdym bądź razie gdzieś jest pomyłka.

A może ten "długi" kolektor jest od... Transita TDDi?
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem